192 Megapiksel kamera mı olur! Kamera mücadeleleri kızışıyor

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim ile nasıl yakınlaşabiliriz? #EvdeKal ama geride kalma!

e
sv

192 Megapiksel kamera mı olur! Kamera mücadeleleri kızışıyor

avatar

Muhakkik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

önümüzdeki aylarda öne süreceği iddia edilen 192 Megapiksel kamera sensörüne sahip olan akıllı telefon mücadeleyi kızıştıracağa benziyor.

Akıllı telefon sektörünün iki devi, İOS ve Andoid Savaşları’nın öncüsü Samsung ve Apple’dan bir süredir telefon kamerasına ait Megapiksel özelliğini öne çıkaran üretim hamleleri gelmiyor. İki büyük firma 12 Megapiksel’den öte gitmeyerek işi tadında bıraktı. Fakat önümüzdeki aylarda öne süreceği iddia edilen 192 Megapiksel kamera sensörüne sahip olan akıllı telefon mücadeleyi kızıştıracağa benziyor.

Fakat Xiaomi ve Huawei çıtayı yükseltmeye başladıktan sonra diğer üreticilerde iştaha gelmiş gibi görünüyor.

Önümüzdeki aylarda uzun süredir devam edegelen megapiksel mücadelesinin durgunluğuna son verecek bir hamle gelebilir. Çinli teknoloji firmaları megapiksel ısrarlarına devam ediyor. Bu ısrarlar önümüzdeki ay tam 192 Megapiksel kameraya sahip olması beklenen bir cihazı piyasada görmemize neden olabilir.

192 MP KAMERA SENSÖRÜ NASIL OLACAK?

En son Samsung’ta tekrar meydanlara dönmüş ve Xiaomi ile birlikte 108 Megapiksel kamera sensörü ile mücadele zirvenin temsilcileri oldular.

Ancak bu süreçte öyle bir iddia gündeme geldi ki Samsung ve Xiaomi’nin bu hamlelerini gölgesinde bırakacak cinsten. Bu telefonun kamera sensörlerinin tam 192 Megapiksel olacağı söyleniyor. Teknoloji tarihinde bir ilk olması beklenen bu cihazın nasıllığı konusunda teknoloji severlerin merakı sürüyor.

192 Megapiksel kamerayı kim üretecek?

Snapdragon 765 işlemci kullanılacak ola cihazın büyük firmalara ait olmayacağı öngörülüyor. İlk olarak Çin’de piyasaya sürüleceği iddia edilen bu cihazın diğer üretimlerine göre ucuz olması bekleniyor.

Bahsedilen Snapdragon işlemcisi kapasite bakımından 192 Megapiksel sensörü olacak bir kamerayı destekleyebilir. Ancak herkes bu kameranın işlevinin nasıl olacağı konusunda meraklı bekleyişini sürdürüyor.

Çekim süresi, fotoğraf boyutu nasıl olacak herkes dikkatle bu iddianın doğruluğunu araştırırken bir taraftan da gerçek olmasını ümit ediyor.

Eğer 192 Megapiksel kameraya sahip bu cihazın üretimi gerçekleşirse Samsung ve Xiaomi arasındaki Megapiksel mücadeleleri bambaşka bir konuma taşınmış olacak.

Bu iddiada telefonu üretecek firmanın kimliğine dair herhangi bir bilgi yok. Fakat LG firmasının Snapdragon işletim sistemi ile kullanılacak bir cihaz üreteceği biliniyor. LG Snapdragon 760 isimli işlemcinin entegre edileceği bu Akıllı Telefonu 5G özelliği ile tanıtmıştı. 192 Megapiksel iddialarının ise bu bilgiler sonrası LG tarafından ürettileceği tahmin ediliyor.

Bu mücadelenin hangi firmaları hangi alanda iştaha getireceği ise heyecanla bekleniyor.

ANDROİD UYGULAMALARINDA FLAŞ İDDİA!

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli