32 bin Sağlık Personeli alınacak! Detaylar belli oldu – Sağlık

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

32 bin Sağlık Personeli alınacak! Detaylar belli oldu

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

saglik-calisanlarina-mujde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Sağlık Bakanlığı bünyesine 32 bin sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu. Konunun detayları haberimizde…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günler içerisinde 32 bin Sağlık personeli alımı yapılacağını dile getirmişdi. Koca, Başvuruların nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgileri de paylaştı.

32 BİN ALIM BAŞVURULARI İNTERNET ÜZERİNDEN

Fahrettin Koca, Başvuruların internet üzerinden yapılacağını söyledi. 26 ila 30 Mart arasında Türkiye İş Kurumu resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek olan başvuruların detayları belli olmaya başladı.

Bakan Koca bir taraftan Koronavirüs ile mücadelenin devam ettiğini dile getirdi. Bu dönemde Sağlık Ordusunun güçlendirdiklerini dile getiren Koca, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere KPSS puanı baz alınarak yerleştirme yapılacağını söyledi. Sayısı 18 bin olarak duyurulan bu alımlar ÖSYM Merkezi Yerleştirme Sistemi üzerinden yapılacak.

32 BİN SAĞLIK PERSONELİ KADRO DAĞILIMI

Alım yapılacak olan kadroların dağılımı hakkında bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11.000 Hemşire, 1.600 Ebe ve 4.687 Sağlık Teknisyeni alacaklarını ifade etti. Sağlık Teknisyeni kadrosuna branşları ise şu şekilde: Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisten, Fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi

32 BİN ALIM TERCİHLERİ 26 MART-1 NİSAN ARASINDA

32 bin Sağlık Personeli alımı için ÖSYM üzerinden Kılavuz yayınlanacağını dile getiren Bakan Fahrettin Koca, tercihlerin 26 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ifade etti. Duyurular için adayların Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet sitesini takip etmeleri gerekiyor.

BAŞVURU TARİHLERİ

Temizlik, Güvenlik ve klinik destek gibi alanlarda da alımlar olacak. Bu gibi alanlarda istihdam edilmesi planlanan 14 bin sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek. 26 Mart ve 30 Mart tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek olan alımla ilgili Fahrettin Koca, salgınla etkin mücadele etmeye ve millete daha nitelikli hizmet sunulması adına katkı sağlayacağını düşündüklerini söyledi.

KORONAVİRÜS SAĞLIKÇILARA AVANTAJ SUNDU

Çin’den yayılarak dünyanın başına bela olan Koronavirüs salgınından nasibini alan Türkiye bu bağlamda sağlık ekiplerini güçlendirme ihtiyacı hissetti. Dolayısıyla bu yıl içerisindeki 3’ncü kez alım gerçekleştiren Sağlık Bakanlığı’nın bu alımları bir taraftan atama bekleyenler için umut anlamına geliyor.

Alımla ilgili bilgilerin devamı için bilgikosku.com’u takipte kalın…

sakarya escort

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli