4 gün sokağa çıkma yasağı geldi | Süreç nasıl işleyecek

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

4 gün sokağa çıkma yasağı geldi | Süreç nasıl işleyecek

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

4-gun-sokaga-cikma-yasagi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanması kararı aldı. Uygulama 23 Nisan’da başlayacak 26 Nisan dahil olacak.

Bugün saat 15 sularında Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı’nda toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi pandemi tedbirleri kapsamında yeni uygulama kararları aldı. Toplantı gündeminde olan en önemli konu ise sokağa çıkma yasağı idi. Bu toplantı sonucu 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanması kararı alındı.

Geçen iki hafta boyunca hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı ilk kez bu kadar uzun soluklu uygulanacak.

Bu 4 günlük sokağa çıkma yasağı ardından hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ULUSA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgının durdurulabilmesi için alınan bu kararın 30 büyükşehirde ve Zonguldak ili sınırları içerisinde olacağını söyledi. Daha önce alınan önlemleri anlatan Erdoğan daha önce başlatılan hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulamasının devam edeceğini söyledi.

Erdoğan bugün bir köşe yazarına verdiği bilgilerde Koronavirüs salgınını Ramazan Bayramı’na kadar durdurulmasını ümit ettiklerini söyledi. Çifte Bayram yapmayı ümit ettiklerini ifade eden Erdoğan, uygulanan yasaklarla salgının olumlu bir şekilde yönlendirilmesinin başarıldığının altını çizdi.

HAFTA SONU DA DAHİL 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Bu açıklamalardan sonra toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yasak uygulamalarının uzatılması kararı aldı. Bu şekilde salgına yön verilmesi planlanırken, hafta sonu da dahil olmak üzere 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulaması kararı alındı. Yasak 23 Nisan gününden itibaren başlayacak ve 26 Nisan Pazar günü de yasak kapsamında sayılacak.

Alınan karar 31 ilimizi kapsıyor. Bu illerimizden 30 tanesi nüfusu itibariyle Büyükşehir olma statüsüne sahip. İçlerinden yalnızca bir tanesi nüfusu itibariyle Büyükşehir sayılmıyor. Bu il ise Zonguldak.

ZONGULDAK 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAPSAMINDA

Zonguldak ilimizde yer alan kömür madeni rezervleri Zonguldak ilimizi doğrudan kronik hasta ilan ediyor. Çünkü kömür madeninden çıkan kömür tozları il nüfusunun yüzde 60’ı gibi büyük bir sayısı akciğer hastalıkları konusunda güçsüz bırakıyor. Koronavirüs’ün doğrudan akciğerlere saldırması nedeniyle Zonguldak ilimiz özel olarak izole ediliyor. Zonguldak ilimize Büyükşehirlerle beraber yasak uygulanmasının en temel sebebi olarak bu biliniyor.

4 gün sokağa çıkma yasağı 26 Nisan Pazar günü saat 00:00’da sona erecek.

gaziantep escort bayan

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli