Takip Edin

Ekonomi

6 bin lira burs! Koronavirüs tedavisinde çalışana destek

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

TÜBİTAK, Koronavirüs tedavisi üretimi projelerinde yer almak isteyenler için tarafından 6 bin lira burs sağlanacağını duyurdu.

Koronavirüs tedavisinde ter dökmek isteyenler için TÜBİTAK tarafından 6 bin lira burs sağlanacak.

Aşı ve ilaç geliştirme dahil olmak üzere COVID-19 virüsünün tedavisi için ter dökecek olanlara Bakan Mustafa Varank müjde verdi. Çalışmalarda görev alacak araştırmacılara azami olarak 6 bin lira burs miktarına ulaşacak şekilde burslar verileceğini ifade etti.

Burs ödemeleri TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı kapsamında yapılacak. Koronavirüs tedavisi projelerinde Lisans öğrencileri de dahil olmak üzere Tezli olmak şartıyla Yüksek Lisans ve Doktora programlarında eğitim gören öğrencilere çalışmalara katılabilecek. Çalışmalara katılan öğrencilere 6 bin lira burs desteği verilmiş olacak.

Koronavirüs tedavisi kapsamında çalışmalara katılmak ve 6 bin lira burs ödemesi almak isteyen gönüllüler için TÜBİTAK resmi internet sitesi üzerinden başvurular alınacak. Başvurular ise bugünden itibaren alınacak.

Koronavirüs tedavisi çalışmalarına Başvuru yapmak için tıklayınız.

TÜBİTAK, Koronavirüs tedavisi için çalışanlara burs imkanı

TÜBİTAK, Koronavirüs ile mücadeleye destek olmak amacıyla, topluma tedavi aşamasında hizmet etmek isteyenleri göreve davet etti. TÜBİTAK, her açıdan salgının hafifletilmesi için bu çalışmanın gerekliliğine vurgu yaparak hayatın normale dönmesi için emek vermek isteyenlere STAR – Araştırmacı Burs programını çağrıya açtıklarını ifade etti.

TÜBİTAK, Koronavirüs ile mücadele edenlerin sosyo-ekonomik durumunu gözeterek böyle bir hamle gerçekleştirildiğini ifade etti.

VİRÜSÜN BELİRTİLERİ DEĞİŞTİ

Öte yandan Koronavirüs’ün en önemli etkileri arasında gösterilen yüksek ateş belirtisi hakkında çarpıcı bir araştırma sonucu paylaşıldı. Çinli uzmanlar, virüsün en önemli belirtisinin yalnızca yüksek ateş olmadığını belirtti.

Yüksek ateşin yanı sıra nefes darlığı ve öksürük oluşumunun koronavirüs tedavisinde daha belirleyici semptomlar olduğu ifade edildi. Konu ile ilgili yenisafak.com’a bilgiler veren Doç. Dr. Fatih Çiftçi, her ateşli hastanın koronavirüs şüphelisi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini vurguladı. Çiftçi, belirti olarak yüksek ateşin yanı sıra öksürük ve nefes darlığı gibi bulguların var olması gerektiğini dike getirdi.

Özellikle bağışıklık sistemi zayıflayan yaşlı vatandaşların yüksek ateş belirtileri görülmeden de koronavirüs testinin pozitif olabileceği söyleniyor.

192 MP KAMERA ÜRETİLİYOR!
KORONAVİRÜS İHRACATI VURDU! DÜŞÜŞ MİKTARI BELLİ OLDU
MUHTAÇ AİLELERE 1.000 TL YARDIM DAĞITIMI BUGÜN BAŞLIYOR
VAKIFBANK’TAN DEV YARDIM! 50 MİLYON TL…

Ekonomi

Bu iki taş sayesinde bir gecede milyarder oldu!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Tanzanya’da Madencilik işi ile uğraşan Saniniu Laizer bulduğu iki taş sayesinde milyarder oldu.

Bulduğu taşlar ülkede yer alan en değerli iki taş olma özelliğine sahip olduğu için oldukça önemli olan taşlar olduğundan bu durum Laizer’in hayatını değiştirdi. Zira Laizer bu taşlar sayesinde kendi ülkesinde bir gecede milyarder olmayı başardı.

Taşların büyüklüğü insanın ön kolu ile hemen hemen aynı boyutta olarak tespit edildi. Laizer bulduğu bu taşları Tanzanya Maden Bakanlığına satarak tam 7.74 milyar Tanzanya Şili değerinde ödeme aldı. Ülkesinin para birimi itibariyle Laizer, bir gecede milyarder olmayı başardı.

DEVLET BAŞKANINDAN MADENCİLERE ÖVGÜ

Tanzanya Devlet Başkanı John Magufuli, taşları bulan Madenci Laizer’e övgüler sundu ve tebrikte bulundu. Bunun yanı sıra küçük çaplı olarak maden işi ile uğraşanların iyi işler yaptıklarını belirten Başkan Magufuli, Tanzanya zenginliği açısından bu çalışmaların önemli olduğunu kaydetti.

Laizer’in bir gecede kazandığı 7.74 milyar Tanzanya Şilisi Türk Lirası ile 22 milyon 975 bin lira civarında tutuyor. 4 tane eşi ve 30 adet çocuğu bulunan madenci Laizer, 52 yaşında ve bundan sonrada ineklerini beslemeye devam edecek. Bunun yanı sıra bir adet okul ve bir tane AVM inşa etmeyi planlıyor.

Ülke tarihinin en büyük iki değerli taşını bulan madenci, bir gecede zengin oldu
Devamını oku

Ekonomi

Her vatandaşa 500 TL Bayram Harçlığı verilecek mi? Açıklama geldi

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

https://www.bilgikosku.com/turkiyenin-en-guvenli-sehri-mersin-oldu/

Sosyal Medya’da dolayısıyla halk arasında yayılan devletin çalışan çalışmayan herkese Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için Açık Kapı üzerinden başvuru yapanlara para vereceğini iddia eden haberlerin yalan olduğu tespit edildi.

Whatsapp üzerinden insanlara gönderilen bir ses kaydı ile yayılan iddia Açık Kapı üzerinde yayınlanan bir yazı ile yalanlandı. Ses kaydında tarifte bulunan kadın olduğu anlaşılan şahıs nasıl yapılacağını da tarif ederek vatandaşlara yardıma başvurmalarını söyledi. Kadının iddiasına göre ise yardıma başvurmanın son tarihi 25 Nisan olarak biliniyordu. Söylentiye göre devlet aile başı 400 ve 18 yaş altında bulunan her çocuk için ise 100’er lira ödeme yapacaktı.

Tüm bu iddiaların asılsız olduğu anlaşıldı. İnsanlar arasından çabuk yayılan bu tür asılsız haberlere de bir yenisi daha eklenmiş oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlanan kamu bilgilendirme mesajı ile iddiaların asılsız olduğu, böyle bir ödemenin yapılmayacağı bildirildi.

AÇIK KAPI KURUMUNUN VAZİFESİ BU DEĞİL

Yapılan açıklamada bu iddiaların asılsız olduğu dile getirilirken Açık Kapı kurumunun ne maksatla hizmet verdiği hususunda bilgilendirmeler de yapıldı. Valilik ve Kaymakamlıklar üzerinden bayram harçlığı mahiyetinde yapılacağı iddia edilen yardımların gerçeklerle bağdaşmadığı ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2017 yılında kurulan kurumun kamusal hizmetlerde vatandaş ile devlet arasında bir aracı olmasının hedeflendiği ifade edildi. Danışma ve yönlendirme hizmeti verdiği belirtilen kurum, resmî açıklamalar dışında başka iddialara kulak asılmaması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı.

Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

DEVLETİ YAVAŞLATAN, MEŞGUL EDEN HAREKETLER

Koronavirüs Pandemisi ile yoğun bir şekilde sürdürülen mücadelenin devam ettiği şu zamanlarda bu tür paylaşımların devletin ayağına bağ olduğu ifade edildi. Bu tür işlerin iş yükünü yürütülemez kıldığı ifade edilirken, sosyal izolasyona oldukça ciddi zararlar verebileceğinin altı çizildi.

HABER: TÜRKİYE’NİN EN GÜVENLİ ŞEHRİ O İLİMİZ OLDU!
Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

Devamını oku

TRENDLER

© Copyright 2018 bilgikosku.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları Bilgikosku.com’a aittir.