6 bin lira burs! Koronavirüs tedavisinde çalışana destek

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

6 bin lira burs! Koronavirüs tedavisinde çalışana destek

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Koronavirüs tedavisinde ter dökmek isteyenler için TÜBİTAK tarafından 6 bin lira burs sağlanacak.

Aşı ve ilaç geliştirme dahil olmak üzere COVID-19 virüsünün tedavisi için ter dökecek olanlara Bakan Mustafa Varank müjde verdi. Çalışmalarda görev alacak araştırmacılara azami olarak 6 bin lira burs miktarına ulaşacak şekilde burslar verileceğini ifade etti.

Burs ödemeleri TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı kapsamında yapılacak. Koronavirüs tedavisi projelerinde Lisans öğrencileri de dahil olmak üzere Tezli olmak şartıyla Yüksek Lisans ve Doktora programlarında eğitim gören öğrencilere çalışmalara katılabilecek. Çalışmalara katılan öğrencilere 6 bin lira burs desteği verilmiş olacak.

Koronavirüs tedavisi kapsamında çalışmalara katılmak ve 6 bin lira burs ödemesi almak isteyen gönüllüler için TÜBİTAK resmi internet sitesi üzerinden başvurular alınacak. Başvurular ise bugünden itibaren alınacak.

Koronavirüs tedavisi çalışmalarına Başvuru yapmak için tıklayınız.

TÜBİTAK, Koronavirüs tedavisi için çalışanlara burs imkanı

TÜBİTAK, Koronavirüs ile mücadeleye destek olmak amacıyla, topluma tedavi aşamasında hizmet etmek isteyenleri göreve davet etti. TÜBİTAK, her açıdan salgının hafifletilmesi için bu çalışmanın gerekliliğine vurgu yaparak hayatın normale dönmesi için emek vermek isteyenlere STAR – Araştırmacı Burs programını çağrıya açtıklarını ifade etti.

TÜBİTAK, Koronavirüs ile mücadele edenlerin sosyo-ekonomik durumunu gözeterek böyle bir hamle gerçekleştirildiğini ifade etti.

VİRÜSÜN BELİRTİLERİ DEĞİŞTİ

Öte yandan Koronavirüs’ün en önemli etkileri arasında gösterilen yüksek ateş belirtisi hakkında çarpıcı bir araştırma sonucu paylaşıldı. Çinli uzmanlar, virüsün en önemli belirtisinin yalnızca yüksek ateş olmadığını belirtti.

Yüksek ateşin yanı sıra nefes darlığı ve öksürük oluşumunun koronavirüs tedavisinde daha belirleyici semptomlar olduğu ifade edildi. Konu ile ilgili yenisafak.com’a bilgiler veren Doç. Dr. Fatih Çiftçi, her ateşli hastanın koronavirüs şüphelisi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini vurguladı. Çiftçi, belirti olarak yüksek ateşin yanı sıra öksürük ve nefes darlığı gibi bulguların var olması gerektiğini dike getirdi.

Özellikle bağışıklık sistemi zayıflayan yaşlı vatandaşların yüksek ateş belirtileri görülmeden de koronavirüs testinin pozitif olabileceği söyleniyor.

192 MP KAMERA ÜRETİLİYOR!
KORONAVİRÜS İHRACATI VURDU! DÜŞÜŞ MİKTARI BELLİ OLDU
MUHTAÇ AİLELERE 1.000 TL YARDIM DAĞITIMI BUGÜN BAŞLIYOR
VAKIFBANK’TAN DEV YARDIM! 50 MİLYON TL…

kars escort

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli