ABD Koronavirüs ‘e karşı koyamıyor | 1 ayda 22 milyon kişi işsiz kaldı

abd-koronavirus
abd-koronavirus

ABD Koronavirüs ‘ün pik yaptığı an itibariyle 21 gün gibi bir sürede 16 milyondan fazla vatandaşın işinden olmasına engel olamadı. Son hafta verileri ile birlikte işsiz kalan insan sayısı 22 milyon 25 bine ulaştı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamını sürdüren insanlar Koronavirüs nedeniyle ekonomik olarak zor zamanlar geçiriyor. 

Ülkeye ait Çalışma Bakanlığı verileri son 1 ay içerisinde işinden olan insan sayısının da yer aldığı rapor yayınladı. 

Daha önceki raporlarda bu haftadan önceki haftanın verileri kamuoyu ile paylaşılmıştı. Önceki haftanın raporlarına göre işinden olan insan sayısı 16 milyon olarak tespit edildi. Bu insanlar sadece resmî  rakamları içeriyor. Çünkü 16 milyon sayısı işsizlik maaşı almak için müracaat eden insanları ifade ediyor.

BU HAFTA 5 MİLYONDAN FAZLA BAŞVURU YAPILDI

ABD’de zaman geçtikçe işinden olan insan sayısı da artmaya devam ediyor. Ülkede Mart ayının 16’sı itibariyle bir hafta boyunca işsizlik maaşına başvuran kişi sayısı 281 bin olarak açıklanmıştı.

23 illa 28 Mart tarihleri arasında bu sayı 6 milyon 900 bin olurken, 30 Mart ila 4 Nisan tarihleri arasında 6 milyon 600 bin olarak açıklandı. ABD Koronavirüs nedeniyle işsiz kalan 22 milyon kişiye işsizlik maaşı ödeyecek.

ABD KORONAVİRÜS BİLANÇOSU: 1 AYDA  22 MİLYON 25 BİN İŞSİZ

Bu haftanın verileri ise Çalışma Bakanlığı tarafından yayınlandığında işsizlik maaşı almak için başvuranların sayısının 5 milyon 245 bin kişi olduğu görüldü. Açıklanan bu son rakamlara göre virüsten etkilenen kişi sayısı 1 ayda toplamda 22 milyon 25 bin kişi olarak tespit edildi.

 ÇALIŞANLARIN YÜZDE 14’Ü İŞSİZ KALDI

Açıklanan rakamlar yüzde hesabına vurulduğunda da hatrı sayılır bir rakam ortaya çıkıyor. 22 milyon 25 kişi Amerika Birleşik Devletleri’nde toplam çalışan nüfusun yüzde 14’üne tekabül ediyor. İş gücü itibariyle 162 milyon insanın çalıştığı ABD’de koronavirüs oldukça ciddi bir kesimi etkisi altına aldı. 

ABD KORONAVİRÜS ETKİSİ 2009 KRİZİNİ GEÇECEK

Sürecin bu hızla devam etmesi halinde 2009 ekonomik krizinde etkilenen insan sayısı geride bırakılacak. ABD’de çalışan kesimden tam 22 milyon 442 bin insan etkilenmişti.

KORONAVİRÜS YELLENME YOLU İLE BULAŞIR MI?

GÜNEŞ EN NET HALİ İLE GÖRÜNTÜLENDİ

 

hakkari escort bayan

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.