Takip Edin

gündem

“Abdullah Öcalan’a Paşalık unvanı verilsin” tartışması

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ tutuklusu olan Mümtaz'er Türköne için yeniden yargılanması yönünde talepte bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ tutuklusu olan Mümtaz’er Türköne için yeniden yargılanması yönünde talepte bulundu.

Bahçeli’nin bu talebinin ardından ise Mümtaz’er Türköne’nin Alparslan Türkeş’e ve Milliyetçi Hareket Partisine yönelik hakaretvari söylemleri bulunduğu tespit edildi. Bunun yanı sıra Türköne teröristbaşı Abdullah Öcalan için ‘paşalık’ verilmesi gerektiğini savunduğu belirlendi.

BAHÇELİ YENİDEN YARGILAMA İSTİYOR

Ağabeyi ülkücü bir şehit olan Türköne için MHP Genel Başkanı Bahçeli, yeniden yargılanma talebinde bulundu. Türköne’nin hakkındaki söylemlerin netleşmesi için yeniden yargılama isteyen Bahçeli, Türk Adaletinin adil ve hakkaniyetli oluşuna vurgu yaptı.

TÜRKÖNE’DEN ÖCALAN’A PAŞALIK İSTEĞİ

Daha önce MHP mensubu olduğu bilinen Türköne, 2009 senesinde Aksiyon Dergisi’ne bir röportaj vererek MHP’li milletvekillerine hakaretler etmiş ve Kürt sorunu ile ilgili çözüm önerilerinde bulunmuştu. Türköne PKK’lı teröristlere yönelik af çıkarılması gerektiğini savunurken Abdullah Öcalan için Osmanlı taktiğini savunmuş ve paşalık unvanı verilmesi gerektiğini söylemişti. Osmanlı Devleti’nin isyan çıkaranlara paşalık unvanı verdiğini ve maaş bağladığını iddia eden Türköne, aynı formülün PKK içinde uygulanmasının kesin çözüm olacağını savunmuştu.  

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ tutuklusu olan Mümtaz'er Türköne için yeniden yargılanması yönünde talepte bulundu.

Kaynak: Yeniçağ

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

gündem

Yakalayana 73 bin TL ceza verilecek!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye'de Tarım Bakanlığı tarafından koruma altına alınan Gergedan Böceği hakkında satma, yakalama gibi durumlarda 73 bin lira ceza veriliyor.

Scarabaeidae familyasına ait olduğu bilinen böcek türü olan Gergedan Böceği için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bir dizi yasak getirildi.

Şekil itibariyle Gergedan’ı andıran ve bir boynuza sahip olan bu böcek korkutucu görüntüsünün yanı sıra aynı zamanda büyüklüğü ile de dikkat çekiyor. Zira Gergedan Böceği böcek türü arasında boyut olarak en büyük böcek olma özelliğine sahip.

Scarabaeidae familyası içerisinde yer alan Dynastinae türü arasında yer alan Gergedan Böceği ‘nin tam 300 çeşit farklı versiyonu bulunuyor.

BOYU TAM 15 SANTİMETRE…

Bu böcek türünün uzunluğu 15 santimetreye kadar çıkabiliyor ve bu özelliği ile böcek dünyasının devleri arasında yer alıyor. Bu böcek türü insana ısırma ve sokma yöntemiyle zarar vermese de ülkemizde bir dizi tedbir uygulanması ile biliniyor.

KENDİ AĞIRLIĞININ TAM 850 KATINI KALDIRABİLİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’de bulundurulmasına yönelik tedbirler uygulanan Gergedan Böceği kendi ağırlığının tam 850 katına kadar yük taşıyabiliyor.

TÜRKİYE’DE BESLEME VE SATMA İŞLEMİ YASAK

Türkiye’de beslenmesi ve çoğalması nedeniyle satışının yasak olduğu bilinen Gergedan Böceği Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından koruma altına alındı. Bu böcek türü diğer böcekler ile beslendiği için doğal böceklerden kurtulma yöntemi olarak kullanılabilir.

Gergedan Böceği toplayan ve ekosistem içerisinde bu türün azalmasına neden olan kimselere en az 73 bin TL olmak üzere para cezası uygulanıyor.

ASYALILARIN EVCİL HAYVANI

Asya bölgesinde insanların evcil hayvan olarak sahiplendikleri Gergedan Böceği yurtdışında oldukça pahalı fiyata satılıyor. Yetişmiş haline 50 ila 60 dolar arasında bedel biçilen Gergedan Böceği larvaları ise 15-20 dolar arasında bir fiyattan alıcı bulabiliyor.

Devamını oku

gündem

Erdoğan’dan Fransa’ya Ayasofya cevabı!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa tarafından yapılan Ayasofya açıklamasına cevap verdi. Erdoğan Ayasofya'nın açılmasına kimsenin karışamayacağını söyledi.

İstanbul’un Şişli ilçesinde inşa edilen Levent Camii’nin temelinin atıldığı törende açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya hakkında radikal söylemlerde bulundu.

Geçtiğimiz gün Danıştay Ayasofya ile ilgili müze olmasını kararlaştıran Bakanlar Kurulu Kararının iptali için toplantı düzenlemiş ve alınan kararın 15 gün içerisinde açıklanacağını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaşanan tartışmalarda kararın millete ait olacağını söylemiş ve Ayasofya konusunun üzeri geçici olarak kapatılmıştı. Ancak Cumhurbaşkanı, bu kez Ayasofya’nın camii olarak kullanımına devam edilmesi yönünde kanaati olduğunu belli etti.

FRANSA’YA AYASOFYA CEVABI

Tekrar cami olarak devamı için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu durumun diğer ülkeleri ilgilendirmediğinin altını çizdi. Türkiye’nin diğer ülkelerin ibadet yerleri hakkında herhangi bir müdahale içerisinde olmadığını vurgulayan Erdoğan, Türkiye’deki ibadethanelerin statüsü hakkında diğer ülkelerin tasarruf ve müdahalesinin söz konusu olmayacağına işaret etti.

Devamını oku

TRENDLER

© Copyright 2018 bilgikosku.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları Bilgikosku.com’a aittir.