Takip Edin

gündem

Acun Ilıcalı o kulübü satın alıyor! Kulüp resmen açıkladı

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Acun Ilıcalı’nın Fortuna Sittard kulübünü satın alacağı iddiası doğrulandı. Acun’un Satın alacağı kulüp tResmi açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Acun Ilıcalı’nın Fortuna Sittard kulübünü satın alacağı iddiası gerçek çıktı. Acun’un Satın alacağı kulüp tarafından Resmi açıklama yapıldı.

Fortuna Sittard kulübünü almak isteyen Acun Ilıcalı’nın bu girişimi hakkında ortaya birçok iddia atıldı. Fortuna Sittard Kulübü başkanı Işıtan Gün konuyu aydınlattı. Kulüp tarafından yapılan resmî açıklama ile ortaya atılan iddialar doğrulanmış oldu. Kulüp Başkanı Işıtan Gün Acun Ilıcalı ile bu kapsamda görüşme gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

ACUN FUTBOL TUTKUNUDUR

Uzun yıllar futbol muhabirliği yapan ve halihazırda televizyon kanalı sahibi olan Acun Ilıcalı tutkusu olan Futbol ile artık daha da iç içe olacak. Hollanda Eredivisie liginde yarışan Fortuna Sittard kulübüne de patron olmayı planlayan Ilıcalı’nın yeni yatırım girişimi ile ilgili söylentiler doğrulanmış oldu.

Işıtan Gün Acun ile tanışıklıklarını eskiye dayandığını ifade etti. Acun’un futbol tutkusuna da değinen Gün, yatırımcı gözüyle kulüp ile ilgisinin olduğunu ve taraflarına bu teklifi ilettiğini söyledi.

İKİ NEDENDEN DOLAYI ÇOK MEMNUN OLDUK

Gün bu girişimi iki neden dolayısıyla memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. İlk olarak bu teklifin kulüp için 2016 yılından bu yana yapılan çalışmaların başarısı olduğu için memnun olduklarını ifade eden Gün, en önemli kıvançlarının Acun Ilıcalı’nın kendi ailelerine katılacak olması olduğunu söyledi. Kulübün Yönetim Kurulu Başkanı Işıtan Gün, Bu girişimin Fortuna Sittard kulübünün uzun vadeli stratejik planlarının güçlenmesi adına da çok önemli olduğunu dile getirdi.  

İkili koronavirüs nedeniyle uygulanan seyahat yasaklamasının kalkmasından sonra bir araya gelip yol haritası belirleyecek. Gün’ün açıklamalarına göre iki taraf arasında kesin bir anlaşma gerçekleşmedi.

Acun Ilıcalı’nın Fortuna Sittard kulübünü satın alacağı iddiası doğrulandı. Acun’un Satın alacağı kulüp tResmi açıklama yaptı.
Acun Ilıcalı’nın Fortuna Sittard kulübünü satın alacağı iddiası doğrulandı. Acun’un Satın alacağı kulüp resmi açıklama yaptı. Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

gündem

Yakalayana 73 bin TL ceza verilecek!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye'de Tarım Bakanlığı tarafından koruma altına alınan Gergedan Böceği hakkında satma, yakalama gibi durumlarda 73 bin lira ceza veriliyor.

Scarabaeidae familyasına ait olduğu bilinen böcek türü olan Gergedan Böceği için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bir dizi yasak getirildi.

Şekil itibariyle Gergedan’ı andıran ve bir boynuza sahip olan bu böcek korkutucu görüntüsünün yanı sıra aynı zamanda büyüklüğü ile de dikkat çekiyor. Zira Gergedan Böceği böcek türü arasında boyut olarak en büyük böcek olma özelliğine sahip.

Scarabaeidae familyası içerisinde yer alan Dynastinae türü arasında yer alan Gergedan Böceği ‘nin tam 300 çeşit farklı versiyonu bulunuyor.

BOYU TAM 15 SANTİMETRE…

Bu böcek türünün uzunluğu 15 santimetreye kadar çıkabiliyor ve bu özelliği ile böcek dünyasının devleri arasında yer alıyor. Bu böcek türü insana ısırma ve sokma yöntemiyle zarar vermese de ülkemizde bir dizi tedbir uygulanması ile biliniyor.

KENDİ AĞIRLIĞININ TAM 850 KATINI KALDIRABİLİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’de bulundurulmasına yönelik tedbirler uygulanan Gergedan Böceği kendi ağırlığının tam 850 katına kadar yük taşıyabiliyor.

TÜRKİYE’DE BESLEME VE SATMA İŞLEMİ YASAK

Türkiye’de beslenmesi ve çoğalması nedeniyle satışının yasak olduğu bilinen Gergedan Böceği Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından koruma altına alındı. Bu böcek türü diğer böcekler ile beslendiği için doğal böceklerden kurtulma yöntemi olarak kullanılabilir.

Gergedan Böceği toplayan ve ekosistem içerisinde bu türün azalmasına neden olan kimselere en az 73 bin TL olmak üzere para cezası uygulanıyor.

ASYALILARIN EVCİL HAYVANI

Asya bölgesinde insanların evcil hayvan olarak sahiplendikleri Gergedan Böceği yurtdışında oldukça pahalı fiyata satılıyor. Yetişmiş haline 50 ila 60 dolar arasında bedel biçilen Gergedan Böceği larvaları ise 15-20 dolar arasında bir fiyattan alıcı bulabiliyor.

Devamını oku

gündem

Erdoğan’dan Fransa’ya Ayasofya cevabı!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa tarafından yapılan Ayasofya açıklamasına cevap verdi. Erdoğan Ayasofya'nın açılmasına kimsenin karışamayacağını söyledi.

İstanbul’un Şişli ilçesinde inşa edilen Levent Camii’nin temelinin atıldığı törende açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya hakkında radikal söylemlerde bulundu.

Geçtiğimiz gün Danıştay Ayasofya ile ilgili müze olmasını kararlaştıran Bakanlar Kurulu Kararının iptali için toplantı düzenlemiş ve alınan kararın 15 gün içerisinde açıklanacağını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaşanan tartışmalarda kararın millete ait olacağını söylemiş ve Ayasofya konusunun üzeri geçici olarak kapatılmıştı. Ancak Cumhurbaşkanı, bu kez Ayasofya’nın camii olarak kullanımına devam edilmesi yönünde kanaati olduğunu belli etti.

FRANSA’YA AYASOFYA CEVABI

Tekrar cami olarak devamı için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu durumun diğer ülkeleri ilgilendirmediğinin altını çizdi. Türkiye’nin diğer ülkelerin ibadet yerleri hakkında herhangi bir müdahale içerisinde olmadığını vurgulayan Erdoğan, Türkiye’deki ibadethanelerin statüsü hakkında diğer ülkelerin tasarruf ve müdahalesinin söz konusu olmayacağına işaret etti.

Devamını oku

TRENDLER

© Copyright 2018 bilgikosku.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları Bilgikosku.com’a aittir.