Ali Koç ilginç bir hamle yaptı! Tüm futbolcuları ilgilendiriyor

ali-koc-devrim-gibi-karar
ali-koc-devrim-gibi-karar

Ali Koç, Başkanlık görevine başladığı günden bu yana birçok kez farklı konularda gündeme geldi. Aldığı yeni kararlarla dikkat çeken Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futbolcu sözleşmelerinde değişikliğe gitti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç aldığı bu kararla eleştiriliyor. Koç’un bu hamlesinin sert bir hamle olduğu ile ilgili yorumlar yapılıyor.

Başkan Ali Koç daha önce futbolcuların galibiyet durumunda aldıkları ekstra prim ödemelerini iptal eden bir karara imza atmıştı.

Sözcü’nün haberine göre Ali Koç, şimdi de futbolcuların imzaladığı sözleşmelerde farklı bir uygulamaya gidecek.

BONUS YOK, GARANTİ ÜCRET VAR

Sözleşmelerde yer alan bonus maddeler artık olmayacak. Ali Koç aldığı bu kararla yabancı olarak Fenerbahçe’de forma giyen futbolcuların dev rakamlar kazanmasının önüne geçecek. Fenerbahçe için külfet oluşturan bu rakamların ödenmeyecek olması kulübü bir nebze olsun rahatlatacak. Futbolcular sözleşme imzalarken garanti ücret anlaşmalarına imza atmış olacak.

ALİ KOÇ YENİ HEDEF KOYDU: AZ PARA, ÇOK KAZANÇ

Fenerbahçe kulübü bundan sonra yapacağı transferlerde astronomik rakamlar ödemek istemiyor. Bu bağlamda tercih edeceği futbolcuların kaliteli olması baz alınacak fakat futbolculara yüksek rakamlar ödenmeyecek. Yani takıma katkı anlamında oldukça maksimum olan futbolcular, maliyet açısından da oldukça minimum futbolcular tercih sebebi olacak.

TAKAS USULÜNE GERİ DÖNÜŞ

Hali hazırda Fenerbahçe forması giyen fakat sezon sonu itibarı ile sözleşme süresi sona erecek olan oyuncularla masaya oturulacak. Yabancı transferi hususunda öncelik bu oyunculara verilecek. Kadroda yer alan oyunculardan önümüzdeki sezon itibarı ile yolların ayrılması planlanan futbolcuların ise takas edilmesi düşünülüyor. Takaslar yurt içi transferlerde değerlendirilecek.

ALİ KOÇ MALİ DESTEK ARAYIŞINI SÜRDÜRÜYOR

Diğer taraftan kulübün mali yaralarını izale edecek kaynak arayışları tüm hızıyla devam ediyor. Sık sık toplantı gerçekleştirip mali destek arayışlarını sürdüren Başkan Koç, ödemelerin gecikmesinden yana sıkıntı yaşıyor. Verilen bilgilere göre yalnızca Koç grubu sponsorluk ücretlerini kulübe öderken diğer sponsorlar ödemelerini geciktiriyor.

Bu süreçte Fenerbahçe kulübü için sponsor arayışları hız kazanacak gibi görünüyor. Daha önce ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok zorunlu karar alınmıştı. Hatta Fenerbahçe Spor Kulübünde Mali sıkıntılar nedeniyle daha önce Basketbol A Takımı çalıştırıcısı Obradovic ile yolların ayrılması kararı alınmıştı.

hakkari escort

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.