avrupa yakası evden eve nakliyat

Takip Edin

gündem

Ayasofya’daki gizemli işaretleri ve sembolleri duyan şok oluyor!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Geçtiğimiz günlerde müze statüsünden çıkarılıp tekrar cami olarak ibadete açılmasına karar verilen Ayasofya’da yer alan gizem ve sembolleri duyanlar çok şaşırıyor.

Çok köklü bir geçmişe sahip olan Ayasofya yüzyıllar boyunca kilise olarak kullanıldı. Daha sonra Fatih’in İstanbul’u fethetmesiyle cami haline getirildi ve 1934 yılına kadar cami olarak hizmet verdi.

1934 yılında alınan müzeye çevirme kararının 10 Temmuz 2020 tarihinde Danıştay kararı ile iptal edilmesi sonrası tekrar ibadete açıldı. Bu muazzam yapının tarihi olması nedeniyle içerisinde yer alan işaret ve semboller merak ediliyor. Sizin de duyunca çok şaşıracağınız Ayasofya’da yer alan gizemli işaret ve semboller.

İçinde, duvarlarında yer alan gizemli işaret ve sembolleri ile hala sapasağlam ayakta duran Ayasofya’da yer alan gizemli işaretleri merak edenler bu sorunun cevabını aramaya devam ediyor.

Abone Ol
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TRENDLER

© Copyright 2018 bilgikosku.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları Bilgikosku.com’a aittir.