Bekir Pakdemirli gıda fiyatları konusunda sevindiren haberi verdi

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Bekir Pakdemirli gıda fiyatları konusunda sevindiren haberi verdi

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, virüs salgının devam ettiği sürede gıda fiyatlarının artmayacağını ifade etti.

Aksine olarak gıda fiyatlarından beklenen düşüşü açıkladı. Makarna üretiminde herhangi bir gerileme yada problem olmadığını üretim sürecinin normal bir şekilde işlediğini söyleyen Bekir Pakdemirli, makarna dışarı satımlarının da devam ettiğini belirtti.

Yakın, orta ve uzak zaman dilimlerinde gıda problemi yaşanmayacağının altını çizen Pakdemirli, dolayısıyla gıda fiyatlarında düşüş beklentisi olduğunu ifade etti.

BEKİR PAKDEMİRLİ GIDA FİYATLARINDAKİ DÜŞÜŞÜ ANLATTI

Temel gıdaların üretimi ve fiyatlarının sürekli olarak incelendiğini söyleyen Pakdemirli, limon üretimi örneğini verdi. Limonların dış ülkelere satımının Bakanlık iznine tabi tutulduğunu ifade eden Pakdemirli, bu hamle ile yurtiçinde limonun kilo fiyatlarında yaşanan düşüşten bahsetti. Önce can sonra canan diyen Pakdemirli, Türkiye’deki taleplerin karşılanmadan dış satıma müsaade edilmeyeceğini ifade etti.

Yüz üzerinden yüz puan ile üretime devam edildiğini söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, gıda enflasyonu beklentilerinin olmadığını dile getirdi.

ÇİPURA VE LEVREK KAMPANYASI

Pakdemirli, Koronavirüs nedeniyle işinden olan vatandaşlara çağrı yaptı. Hazine arazilerinden bir bölümünün karşılıksız olarak Tarım Bakanlığı bünyesine alındığını ifade etti. Bu arazilerden kiralayarak hububat ekimi yapmaları için vatandaşlara çağrıda bulunan Bakan Pakdemirli, tarım ve gıda sektörünün ölmez sektörler olduğunu vurguladı.

Balık çeşitleri konusunda da kampanya yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, başlattığı kampanya ile ucuz fiyattan Çipura ve Levrek türü balıkları piyasaya sürecek. 4 ve 5 Nisan tarihlerinde kampanya kapsamında bulunan Marketlerde ve balıkçılarda çipura ve levrek uygun fiyattan satışa koyulacak.

AÇIKTA EKMEK SATIŞI ARTIK YASAK

Ekmek satışlarının açık şekilde ve Pazar alanlarında yapılmasına yasaklama getirildi. Bu yasağa uymayanlar için ihbar hattı oluşturuldu. 0501 174 0 174 isimli numaraya Whatsapp üzerinden şikâyette bulunulabilecek. Whatsapp’tan belirlenen numara üzerinden vatandaşlar cevaplandıramadığı ve merak ettiği soruları da sorabilecek.

Üretim yapanların asla mağdur edilmeyeceğini altını çizen Bakan Bekir Pakdemirli, elde kalan ürünlerini dahi gerekirse Bakanlık tarafından alacaklarını söyledi.

KORONAVİRÜS İHRACATI VURDU! DÜŞÜŞ MİKTARI BELLİ OLDU
MUHTAÇ AİLELERE 1.000 TL YARDIM DAĞITIMI BUGÜN BAŞLIYOR
VAKIFBANK’TAN DEV YARDIM! 50 MİLYON TL…

kayseri escort

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli