Takip Edin

Ekonomi

Bekir Pakdemirli gıda fiyatları konusunda sevindiren haberi verdi

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, virüs salgının devam ettiği sürede gıda fiyatlarının artmayacağını ifade etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, virüs salgının devam ettiği sürede gıda fiyatlarının artmayacağını ifade etti.

Aksine olarak gıda fiyatlarından beklenen düşüşü açıkladı. Makarna üretiminde herhangi bir gerileme yada problem olmadığını üretim sürecinin normal bir şekilde işlediğini söyleyen Bekir Pakdemirli, makarna dışarı satımlarının da devam ettiğini belirtti.

Yakın, orta ve uzak zaman dilimlerinde gıda problemi yaşanmayacağının altını çizen Pakdemirli, dolayısıyla gıda fiyatlarında düşüş beklentisi olduğunu ifade etti.

BEKİR PAKDEMİRLİ GIDA FİYATLARINDAKİ DÜŞÜŞÜ ANLATTI

Temel gıdaların üretimi ve fiyatlarının sürekli olarak incelendiğini söyleyen Pakdemirli, limon üretimi örneğini verdi. Limonların dış ülkelere satımının Bakanlık iznine tabi tutulduğunu ifade eden Pakdemirli, bu hamle ile yurtiçinde limonun kilo fiyatlarında yaşanan düşüşten bahsetti. Önce can sonra canan diyen Pakdemirli, Türkiye’deki taleplerin karşılanmadan dış satıma müsaade edilmeyeceğini ifade etti.

Yüz üzerinden yüz puan ile üretime devam edildiğini söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, gıda enflasyonu beklentilerinin olmadığını dile getirdi.

ÇİPURA VE LEVREK KAMPANYASI

Pakdemirli, Koronavirüs nedeniyle işinden olan vatandaşlara çağrı yaptı. Hazine arazilerinden bir bölümünün karşılıksız olarak Tarım Bakanlığı bünyesine alındığını ifade etti. Bu arazilerden kiralayarak hububat ekimi yapmaları için vatandaşlara çağrıda bulunan Bakan Pakdemirli, tarım ve gıda sektörünün ölmez sektörler olduğunu vurguladı.

Balık çeşitleri konusunda da kampanya yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, başlattığı kampanya ile ucuz fiyattan Çipura ve Levrek türü balıkları piyasaya sürecek. 4 ve 5 Nisan tarihlerinde kampanya kapsamında bulunan Marketlerde ve balıkçılarda çipura ve levrek uygun fiyattan satışa koyulacak.

AÇIKTA EKMEK SATIŞI ARTIK YASAK

Ekmek satışlarının açık şekilde ve Pazar alanlarında yapılmasına yasaklama getirildi. Bu yasağa uymayanlar için ihbar hattı oluşturuldu. 0501 174 0 174 isimli numaraya Whatsapp üzerinden şikâyette bulunulabilecek. Whatsapp’tan belirlenen numara üzerinden vatandaşlar cevaplandıramadığı ve merak ettiği soruları da sorabilecek.

Üretim yapanların asla mağdur edilmeyeceğini altını çizen Bakan Bekir Pakdemirli, elde kalan ürünlerini dahi gerekirse Bakanlık tarafından alacaklarını söyledi.

KORONAVİRÜS İHRACATI VURDU! DÜŞÜŞ MİKTARI BELLİ OLDU
MUHTAÇ AİLELERE 1.000 TL YARDIM DAĞITIMI BUGÜN BAŞLIYOR
VAKIFBANK’TAN DEV YARDIM! 50 MİLYON TL…

Ekonomi

Bu iki taş sayesinde bir gecede milyarder oldu!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Tanzanya’da Madencilik işi ile uğraşan Saniniu Laizer bulduğu iki taş sayesinde milyarder oldu.

Bulduğu taşlar ülkede yer alan en değerli iki taş olma özelliğine sahip olduğu için oldukça önemli olan taşlar olduğundan bu durum Laizer’in hayatını değiştirdi. Zira Laizer bu taşlar sayesinde kendi ülkesinde bir gecede milyarder olmayı başardı.

Taşların büyüklüğü insanın ön kolu ile hemen hemen aynı boyutta olarak tespit edildi. Laizer bulduğu bu taşları Tanzanya Maden Bakanlığına satarak tam 7.74 milyar Tanzanya Şili değerinde ödeme aldı. Ülkesinin para birimi itibariyle Laizer, bir gecede milyarder olmayı başardı.

DEVLET BAŞKANINDAN MADENCİLERE ÖVGÜ

Tanzanya Devlet Başkanı John Magufuli, taşları bulan Madenci Laizer’e övgüler sundu ve tebrikte bulundu. Bunun yanı sıra küçük çaplı olarak maden işi ile uğraşanların iyi işler yaptıklarını belirten Başkan Magufuli, Tanzanya zenginliği açısından bu çalışmaların önemli olduğunu kaydetti.

Laizer’in bir gecede kazandığı 7.74 milyar Tanzanya Şilisi Türk Lirası ile 22 milyon 975 bin lira civarında tutuyor. 4 tane eşi ve 30 adet çocuğu bulunan madenci Laizer, 52 yaşında ve bundan sonrada ineklerini beslemeye devam edecek. Bunun yanı sıra bir adet okul ve bir tane AVM inşa etmeyi planlıyor.

Ülke tarihinin en büyük iki değerli taşını bulan madenci, bir gecede zengin oldu
Devamını oku

Ekonomi

Her vatandaşa 500 TL Bayram Harçlığı verilecek mi? Açıklama geldi

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

https://www.bilgikosku.com/turkiyenin-en-guvenli-sehri-mersin-oldu/

Sosyal Medya’da dolayısıyla halk arasında yayılan devletin çalışan çalışmayan herkese Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için Açık Kapı üzerinden başvuru yapanlara para vereceğini iddia eden haberlerin yalan olduğu tespit edildi.

Whatsapp üzerinden insanlara gönderilen bir ses kaydı ile yayılan iddia Açık Kapı üzerinde yayınlanan bir yazı ile yalanlandı. Ses kaydında tarifte bulunan kadın olduğu anlaşılan şahıs nasıl yapılacağını da tarif ederek vatandaşlara yardıma başvurmalarını söyledi. Kadının iddiasına göre ise yardıma başvurmanın son tarihi 25 Nisan olarak biliniyordu. Söylentiye göre devlet aile başı 400 ve 18 yaş altında bulunan her çocuk için ise 100’er lira ödeme yapacaktı.

Tüm bu iddiaların asılsız olduğu anlaşıldı. İnsanlar arasından çabuk yayılan bu tür asılsız haberlere de bir yenisi daha eklenmiş oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlanan kamu bilgilendirme mesajı ile iddiaların asılsız olduğu, böyle bir ödemenin yapılmayacağı bildirildi.

AÇIK KAPI KURUMUNUN VAZİFESİ BU DEĞİL

Yapılan açıklamada bu iddiaların asılsız olduğu dile getirilirken Açık Kapı kurumunun ne maksatla hizmet verdiği hususunda bilgilendirmeler de yapıldı. Valilik ve Kaymakamlıklar üzerinden bayram harçlığı mahiyetinde yapılacağı iddia edilen yardımların gerçeklerle bağdaşmadığı ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2017 yılında kurulan kurumun kamusal hizmetlerde vatandaş ile devlet arasında bir aracı olmasının hedeflendiği ifade edildi. Danışma ve yönlendirme hizmeti verdiği belirtilen kurum, resmî açıklamalar dışında başka iddialara kulak asılmaması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı.

Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

DEVLETİ YAVAŞLATAN, MEŞGUL EDEN HAREKETLER

Koronavirüs Pandemisi ile yoğun bir şekilde sürdürülen mücadelenin devam ettiği şu zamanlarda bu tür paylaşımların devletin ayağına bağ olduğu ifade edildi. Bu tür işlerin iş yükünü yürütülemez kıldığı ifade edilirken, sosyal izolasyona oldukça ciddi zararlar verebileceğinin altı çizildi.

HABER: TÜRKİYE’NİN EN GÜVENLİ ŞEHRİ O İLİMİZ OLDU!
Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

Devamını oku

TRENDLER

© Copyright 2018 bilgikosku.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları Bilgikosku.com’a aittir.