Berat Albayrak Ücretsiz izin mağduru işçilere maaş müjdesi verdi Ekonomi

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Berat Albayrak Ücretsiz izin mağduru işçilere maaş müjdesi verdi

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, salgın nedeniyle ücretsiz bir şekilde izne ayrılmak durumunda bırakılan işçilere maaş yardımı yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, salgın nedeniyle işini kaybeden vatandaşlara müjde verdi. Ücretsiz bir şekilde izne ayrılmak durumunda bırakılan işçilere maaş yardımı yapılacak.

Albayrak, hiçbir vatandaşın işini kaybetmemesi durumunu öncül olarak kabul ettiklerini ifade etti.

BERAT ALBAYRAK: ‘4,4 MİLYON DAR GELİRLİ AİLEYE YARDIM EDİLDİ’

Bu önlemler kapsamında ücretsiz izne ayrılmak durumunda bırakılan vatandaşlara maaş ödemeleri yapılması için çalışma yaptıklarını ifade eden Albayrak, yardım yapılan toplam hane sayısını 4,4 milyon olarak açıkladı.

Dar gelirli 2,1 milyon aile için 1000 lira destek verileceğini açıkladıklarını belirten Berat Albayrak, yardımların devam edeceğini duyurdu. Süreç dolayısıyla etkilenen 2,3 milyon aileye daha 2. Faz yardımların yapılacağını ifade eden Albayrak, bu fazdan sonra destek olunan aile sayısının 4,4 milyona çıkacağını ifade etti.

10 BİN LİRA İHTİYAÇ KREDİSİ BU HAFTA ÖDENECEK

Daha önceden dar gelirli olup 5 bin lira ve aşağısı aylık gelire sahip olan ailelere düşük faizli kredi sağlanacağı ilan edilmişti. Duruma göre 10 bin liraya kadar çıkabilecek olan bu kredi ödemeleri Kamu Bankaları tarafından sağlanacak. 3,7 milyon civarından vatandaşın başvurduğu krediler bu hafta vatandaşlara ödenmeye başladı.

Mücbir sebepten ötürü sıkıntı yaşayan tüm ticarethaneler için vergi ve SGK ödemelerinde erteleme avantajı sağlandı. Dükkân kapamak zorunda kalan yahut işleri zayıflayanlar için kısa çalışma ödeneği sağlanacak. Esnaf yanında çalışanlar için maaş ödemeleri devlet tarafından sağlanacak.

BERAT ALBAYRAK ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILANLARA MAAŞ MÜJDESİ VERDİ

Bakan Albayrak en önemli müjdeyi ise salgın nedeniyle ücretsiz izne ayrılmak zorunda bırakılan işçilere verdi. Bu işçiler için maaş desteği başlatılacağını ifade eden Berat Albayrak, esnaflar için verilen destekleri sıraladı. Esnaf Destek finansmanı kapsamında 180 bin esnaf kredi almak için müracaat gerçekleştirdi. Paraf kart almak için ise 46 bin esnafın başvuru yaptığını ifade eden Berat Albayrak, 71 binden fazla esnafa 25 bin lira finans imkânı sağlandığını söyledi. Ayrıca 30 binin üzerinde esnafa da 25 bin lira limiti bulunan ticari kart imkânı sunuldu.

Bu çalışmalar kapsamında kredi alan esnaflara Pazartesi gününden itibaren 20 milyar TL kredi desteği sağlanmış oldu. 2,8 milyar TL’lik finansman ödemeleri KOBİ’lerin hesaplarına aktarıldı.

Bakan Berat Albayrak, taleplerin anlık olarak takibinin sağlandığı bilgisini paylaştı.

192 MP KAMERA ÜRETİLİYOR!
SALGIN GÖNÜLLÜLERİNE 6 BİN TL BURS

izmir escort bayan

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli