Takip Edin

Ekonomi

Berat Albayrak Ücretsiz izin mağduru işçilere maaş müjdesi verdi

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, salgın nedeniyle ücretsiz bir şekilde izne ayrılmak durumunda bırakılan işçilere maaş yardımı yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, salgın nedeniyle işini kaybeden vatandaşlara müjde verdi. Ücretsiz bir şekilde izne ayrılmak durumunda bırakılan işçilere maaş yardımı yapılacak.

Albayrak, hiçbir vatandaşın işini kaybetmemesi durumunu öncül olarak kabul ettiklerini ifade etti.

BERAT ALBAYRAK: ‘4,4 MİLYON DAR GELİRLİ AİLEYE YARDIM EDİLDİ’

Bu önlemler kapsamında ücretsiz izne ayrılmak durumunda bırakılan vatandaşlara maaş ödemeleri yapılması için çalışma yaptıklarını ifade eden Albayrak, yardım yapılan toplam hane sayısını 4,4 milyon olarak açıkladı.

Dar gelirli 2,1 milyon aile için 1000 lira destek verileceğini açıkladıklarını belirten Berat Albayrak, yardımların devam edeceğini duyurdu. Süreç dolayısıyla etkilenen 2,3 milyon aileye daha 2. Faz yardımların yapılacağını ifade eden Albayrak, bu fazdan sonra destek olunan aile sayısının 4,4 milyona çıkacağını ifade etti.

10 BİN LİRA İHTİYAÇ KREDİSİ BU HAFTA ÖDENECEK

Daha önceden dar gelirli olup 5 bin lira ve aşağısı aylık gelire sahip olan ailelere düşük faizli kredi sağlanacağı ilan edilmişti. Duruma göre 10 bin liraya kadar çıkabilecek olan bu kredi ödemeleri Kamu Bankaları tarafından sağlanacak. 3,7 milyon civarından vatandaşın başvurduğu krediler bu hafta vatandaşlara ödenmeye başladı.

Mücbir sebepten ötürü sıkıntı yaşayan tüm ticarethaneler için vergi ve SGK ödemelerinde erteleme avantajı sağlandı. Dükkân kapamak zorunda kalan yahut işleri zayıflayanlar için kısa çalışma ödeneği sağlanacak. Esnaf yanında çalışanlar için maaş ödemeleri devlet tarafından sağlanacak.

BERAT ALBAYRAK ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILANLARA MAAŞ MÜJDESİ VERDİ

Bakan Albayrak en önemli müjdeyi ise salgın nedeniyle ücretsiz izne ayrılmak zorunda bırakılan işçilere verdi. Bu işçiler için maaş desteği başlatılacağını ifade eden Berat Albayrak, esnaflar için verilen destekleri sıraladı. Esnaf Destek finansmanı kapsamında 180 bin esnaf kredi almak için müracaat gerçekleştirdi. Paraf kart almak için ise 46 bin esnafın başvuru yaptığını ifade eden Berat Albayrak, 71 binden fazla esnafa 25 bin lira finans imkânı sağlandığını söyledi. Ayrıca 30 binin üzerinde esnafa da 25 bin lira limiti bulunan ticari kart imkânı sunuldu.

Bu çalışmalar kapsamında kredi alan esnaflara Pazartesi gününden itibaren 20 milyar TL kredi desteği sağlanmış oldu. 2,8 milyar TL’lik finansman ödemeleri KOBİ’lerin hesaplarına aktarıldı.

Bakan Berat Albayrak, taleplerin anlık olarak takibinin sağlandığı bilgisini paylaştı.

192 MP KAMERA ÜRETİLİYOR!
SALGIN GÖNÜLLÜLERİNE 6 BİN TL BURS

Ekonomi

Bu iki taş sayesinde bir gecede milyarder oldu!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Tanzanya’da Madencilik işi ile uğraşan Saniniu Laizer bulduğu iki taş sayesinde milyarder oldu.

Bulduğu taşlar ülkede yer alan en değerli iki taş olma özelliğine sahip olduğu için oldukça önemli olan taşlar olduğundan bu durum Laizer’in hayatını değiştirdi. Zira Laizer bu taşlar sayesinde kendi ülkesinde bir gecede milyarder olmayı başardı.

Taşların büyüklüğü insanın ön kolu ile hemen hemen aynı boyutta olarak tespit edildi. Laizer bulduğu bu taşları Tanzanya Maden Bakanlığına satarak tam 7.74 milyar Tanzanya Şili değerinde ödeme aldı. Ülkesinin para birimi itibariyle Laizer, bir gecede milyarder olmayı başardı.

DEVLET BAŞKANINDAN MADENCİLERE ÖVGÜ

Tanzanya Devlet Başkanı John Magufuli, taşları bulan Madenci Laizer’e övgüler sundu ve tebrikte bulundu. Bunun yanı sıra küçük çaplı olarak maden işi ile uğraşanların iyi işler yaptıklarını belirten Başkan Magufuli, Tanzanya zenginliği açısından bu çalışmaların önemli olduğunu kaydetti.

Laizer’in bir gecede kazandığı 7.74 milyar Tanzanya Şilisi Türk Lirası ile 22 milyon 975 bin lira civarında tutuyor. 4 tane eşi ve 30 adet çocuğu bulunan madenci Laizer, 52 yaşında ve bundan sonrada ineklerini beslemeye devam edecek. Bunun yanı sıra bir adet okul ve bir tane AVM inşa etmeyi planlıyor.

Ülke tarihinin en büyük iki değerli taşını bulan madenci, bir gecede zengin oldu
Devamını oku

Ekonomi

Her vatandaşa 500 TL Bayram Harçlığı verilecek mi? Açıklama geldi

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

https://www.bilgikosku.com/turkiyenin-en-guvenli-sehri-mersin-oldu/

Sosyal Medya’da dolayısıyla halk arasında yayılan devletin çalışan çalışmayan herkese Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için Açık Kapı üzerinden başvuru yapanlara para vereceğini iddia eden haberlerin yalan olduğu tespit edildi.

Whatsapp üzerinden insanlara gönderilen bir ses kaydı ile yayılan iddia Açık Kapı üzerinde yayınlanan bir yazı ile yalanlandı. Ses kaydında tarifte bulunan kadın olduğu anlaşılan şahıs nasıl yapılacağını da tarif ederek vatandaşlara yardıma başvurmalarını söyledi. Kadının iddiasına göre ise yardıma başvurmanın son tarihi 25 Nisan olarak biliniyordu. Söylentiye göre devlet aile başı 400 ve 18 yaş altında bulunan her çocuk için ise 100’er lira ödeme yapacaktı.

Tüm bu iddiaların asılsız olduğu anlaşıldı. İnsanlar arasından çabuk yayılan bu tür asılsız haberlere de bir yenisi daha eklenmiş oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlanan kamu bilgilendirme mesajı ile iddiaların asılsız olduğu, böyle bir ödemenin yapılmayacağı bildirildi.

AÇIK KAPI KURUMUNUN VAZİFESİ BU DEĞİL

Yapılan açıklamada bu iddiaların asılsız olduğu dile getirilirken Açık Kapı kurumunun ne maksatla hizmet verdiği hususunda bilgilendirmeler de yapıldı. Valilik ve Kaymakamlıklar üzerinden bayram harçlığı mahiyetinde yapılacağı iddia edilen yardımların gerçeklerle bağdaşmadığı ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2017 yılında kurulan kurumun kamusal hizmetlerde vatandaş ile devlet arasında bir aracı olmasının hedeflendiği ifade edildi. Danışma ve yönlendirme hizmeti verdiği belirtilen kurum, resmî açıklamalar dışında başka iddialara kulak asılmaması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı.

Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

DEVLETİ YAVAŞLATAN, MEŞGUL EDEN HAREKETLER

Koronavirüs Pandemisi ile yoğun bir şekilde sürdürülen mücadelenin devam ettiği şu zamanlarda bu tür paylaşımların devletin ayağına bağ olduğu ifade edildi. Bu tür işlerin iş yükünü yürütülemez kıldığı ifade edilirken, sosyal izolasyona oldukça ciddi zararlar verebileceğinin altı çizildi.

HABER: TÜRKİYE’NİN EN GÜVENLİ ŞEHRİ O İLİMİZ OLDU!
Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

Halk arasında yayılan devletin herkese Açık Kapı üzerinden Bayram harçlığı ve çocuk masrafı için para vereceğini iddia eden haberler yalan çıktı.

Devamını oku

TRENDLER

© Copyright 2018 bilgikosku.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları Bilgikosku.com’a aittir.