Club Brugge lig henüz bitmeden şampiyon oldu! – Spor

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Club Brugge lig henüz bitmeden şampiyon oldu!

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

club-brugge-champion

Koronavirüs sebebiyle tüm dünyada futbol müsabakalarının oynanmaması kararı verildi. Bu süreçte tüm ligler bekleme sürecine devam ederken Belçika ligi lideri Club Brugge adına sürpriz bir karar verildi.

Futbol dünyasında ertelenen birçok lig ile birlikte Belçika ligi de geriye kalan müsabakaların ertelenmesi yönünde karar alarak liglere ara verdiği duyurdu. Süreç dahilinde Avrupa Şampiyonası dahil birçok turnuvanın ileri tarihte oynanması yönünde karar alındı.

UEFA bu virüs tehlikesi sürecinde normal şartlarda Haziran ayında gerçekleştirilmesi amaçlanan EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın 2021 yılına ertelendiğini ilan etti.

Tüm futbol dünyasında bekleme süreci devam ederken Belçika Ligi’nden sürpriz bir haber geldi. Alınan karar ile Belçika liginin ligler ertelenmeden önceki süreçte lideri konumunda bulunan Club Brugge şampiyon ilan edildi. Bu bağlamda geriye kalan maçların oynanması kararı verildi.

BELÇİKA LİG KURULU ORTAK KARARI: CLUB BRUGGE ŞAMPİYON

Belçika Lig Kuruluna bugün sunulan talep ile Club Brugge’un şampiyon ilan edilmesi istendi. Kuruldan çıkan evet kararı ile ligin kalan maçları oynanmamış olacak ve mevcut lider Club Brugge şampiyon ilan edilecek.

BU YIL LİGDEN DÜŞME YOK

Talepte yer alan diğer maddelere göre bu yıla özel olmak şartıyla ligden düşmelerin olmaması istendi. Alınan bu sürpriz karar kapsamında alt ligde yer alan ve üst lige çıkmaya hak kazanan takımlar önümüzdeki yıl itibariyle birinci ligde mücadele edecek.

SÜPER LİG’DE TAKIM SAYISI ARTIYOR

Belçika Lig Kuruluna sunulan talep paketinin onaylanmasının ardından alt liglerde mücadele eden takımlar bir sonraki sezon itibarı ile Belçika Süper liginde mücadele edebilecek. Fakat ligden düşme hattında bulunan takımlara haksızlık yapılmayacak ve bu takımlar doğrudan ligden düşmeyecek.

Bu doğrultuda alt liglerde mücadele eden ve önümüzdeki sezon Belçika Süper Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan takımlarda lige katılabilecek. Bu sezona has olarak kararlara göre önümüzdeki sezon ligde yer alan takım sayısı 16’dan fazla olacak.

Bu kararın ise diğer ülke Futbol Federasyonlarına ilham olup olmayacağı merak ediliyor.

FIFA’DAN 2.7 MİLYARLIK NAKİT REZERV SÜRPRİZİ!
EPİC GAMES’TEN ÇILGIN TEKLİF! 1 MİLYON DOLAR…
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli