Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı’na kadar Koronavirüs bitecek

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı’na kadar Koronavirüs bitecek

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Erdoğan virüs salgınını Türkiye'de kontrol altına alınabileceği süre ile ilgili konuştu. Ramazan Bayramı'nda çifte bayram ümit ediyoruz dedi.

Koronavirüs tehlikesinin ne zaman bitip bitmeyeceği konusunda çeşitli tahminler ve araştırma sonuçları ortaya konuldu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın yaptığı son açıklama umut veriyor.

Erdoğan virüsün Ramazan Bayramına kadar kontrol altına alınabilmesini umut ettiklerini söyledi.

Sabah gazetesi köşe yazarının verdiği bilgiler doğrultusunda Erdoğan Koronavirüs Pandemi’sinin bitiş tarihi ile ilgili bilgiler verdi. Erdoğan’a Salgının bitiş tarihi ile ilgili soru yönelten Sabah köşe yazarı Şebnem Bursalı’ya Erdoğan’dan umut veren açıklama geldi.

Bilimsel olarak durumu değerlendirdiklerini ve uzmanların açıklamalarından yola çıkarak bunu söylediklerini ifade eden Erdoğan, olumlu sinyaller verdi. Algoritmaların tamamen olumlu bir yönelme kazandığını ifade eden Erdoğan millet olarak çifte bayram yapmayı ümit ettiklerini söyledi.

Bu bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Bayramında Koronavirüs salgınının kontrol altına alınabileceğini düşünüyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ‘IN DİĞER DEĞERLENDİRMELERİ

Şebnem Bursalı yazısında Erdoğan’a virüs çalışmalarını sordu. Erdoğan, en başından bu yana titizlikle ve profesyonelce ilerlediklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı, Önlemler ve alınan kararların netice vermeye başladığı ifade etti. Devletin aldığı tedbirlerin üzerine vatandaşların yasaklara uyarak evde kalmalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdoğan, sürecin bu şekilde olumluluk kaydettiğini söyledi.

Erdoğan ayrıca Hastane ve tedavi konusunda devletin yaptığı çalışmalardan bahsetti. Sancaktepe ve Atatürk Havalimanlarında inşa edilen 2 bin 500 yatak kapasitesine sahip olan Sahra Hastanelerinin önemine vurgu yapan Erdoğan, Türkiye genelinde hastane yatak sayısı ile alakalı herhangi bir problemin olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta ve bu hafta ilan edilen hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili değerlendirmelerini söyleyen Erdoğan, bu yasaklarla önemli bir aşama kaydedileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salgın sürecinde maske, tulum ve eldiven gibi malzemeler konusunda dünya ülkeleri ile kıyaslanamayacak kadar farklılığın olduğunu söyledi.

4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLEBİLİR

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında bir araya gelen kabine de bugün sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni kararlar alınacak. 4 günlük bir süre boyunca sokağa çıkma yasağı değerlendirilecek. Uygun görülürse 23 Nisan’dan 26 Nisan gecesine kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Konu ile alakalı sunumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapacak. Kabine toplantısından çıkacak karar merakla bekleniyor.

gümüşhane escort bayan

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli