Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'de evine ekmek götürme sorunu yoktur

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’de evine ekmek götürme sorunu yoktur

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

erdogan-eve-ekmek-goturme-sorunu-yoktur

Ak Parti Grup toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından basın mensupları tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. Erdoğan, ‘Evimize ekmek götüremiyoruz’ demesi ile ilgili gündeme gelen esnafın durumuna da yanıt verdi.

Son zamanlarda özellikle Devlet Bahçeli’nin askıda ekmek konusunu sık sık gündeme getirmesi ve buna yönelik eleştiriler hakkında konuşan Erdoğan Türkiye’de eve ekmek götürme konusunda bir problemin bulunmadığını kaydetti. Asgari ücret ve maaşlara atıfta bulunan Erdoğan:

“Böyle bir şey var mı Türkiye’de. Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı? İnanıyor musunuz buna? Bugün Türkiye her şeyiyle, asgari ücretiyle, maaşıyla çok çok ülkeleri geride bırakmış bir Türkiye var” 

BÜYÜME ORANLARI İLE TÜRKİYE: HESAP KİTAP BİLMİYORLAR

Ekonominin durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, IMF’nin verileri bağlamında Türkiye’nin diğer ülkelere nazaran en iyi konumda olduğunu ifade etti. Erdoğan konu ile ilgili ifadeleri kullandı:

“Büyüme oranına bakıyorsun şu anda dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF’nin, OECD’nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyorlar.”

Öte yandan sınır ötesi operasyonlar ile ilgili sorulara yanıt veren Erdoğan, şu sözleri sarf etti:

“Biz zaten sınır ötesindeyiz. Şu anda Barış Pınarı’nda, Zeytin Dalı’nda bütün oralarda her an varız ve şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız.”

TÜRKİYE MACRON’UN ZANNETTİĞİ GİBİ BİR DEVLET DEĞİL

“Şu anda kendi büyükelçimize orayla ilgili bir hukuki süreç var. Buradaki ayağı var oradaki ayağı var. Bu süreci başlatıyoruz. Fransa’nın seyahatlerle ilgili bir kararı varsa biz o kararı bir görürüz, gözden geçiririz ve bunlara karşı da mukabil adımları da biz atarız. Türkiye bir kabile devleti değil. Hele hele bu Macron gibilerin baktığı, tanıdığı bir devlet değil.”

erdogan-eve-ekmek-goturme-sorunu-yoktur
youtube abone visio 2019 lisans
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli