Devlet Bahçeli o Belediye Başkanı’nı görevden aldı

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Devlet Bahçeli o Belediye Başkanı’nı görevden aldı

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

devlet-bahceli-belediye-baskani

31 Mart tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde MHP’nin adayı olarak Sivas Belediye Başkanı seçilen isim parti ilkelerine uymadığı gerekçe gösterilerek görevden alındı.

Sivas’ın Hafik ilçesinde MHP adayı olarak girdiği seçimlerde Belediye Başkanı olmayı başaran Selahattin Çuhadaroğlu’nun ipi çekildi. MHP Yönetimi, Çuhadaroğlu’nun Milliyetçi Hareket Partisi ilke ve prensiplerini çiğnediğini belirtti ve Belediye başkanları listesinden ismini kaldırdı. Konu ile ilgili kamuoyu açıklaması Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz tarafından gerçekleştirildi.

Şahsi Twitter hesabı üzerinden konu hakkında açıklama yapan Sadir Durmaz’ın paylaşımı şu şekilde:

Son dakika: Bahçeli, 'parti ilkelerine aykırı davranan' belediye başkanının ipini çekti

Selahattin Çuhadaroğlu Biyografisi

Sivas’ın Hafik ilçesinde doğan Selahattin Çuhadaroğlu 1947 doğumludur. 1967 senesinde Eskişehir’de bulunan Hava Teknik Okullar Komutanlığında 2 yıl eğitim gördü.

Buradan mezun olmasının ardından Bursa, Mardin ve Eskişehir illerinde Hava Motorlu Araçlar Komutanlığı bünyesinde görevler aldı. Kayseri ve Konya’da bulunan Hava Birlikleri içerisinde farklı statülerde farklı görevler alan Çuhadaroğlu, 1992 yılında Hava Astsubay olarak emekliliğe ayrıldı.

3 yıl sonra 1995 yılında siyasete girişti ve DYP ile Saadet Partisinde İlçe Başkanlıklarında bulundu. 31 Mart seçimlerinde ise MHP Adayı olarak Hafik Belediye Başkanlığı için yarışan Çuhadaroğlu, daha önce iki dönem Saadet Partisi için Belediye Başkanlığında yarıştı.

Selahattin Çuhadaroğlu kimdir? - Biyografiler
bayburt escort bayan
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli