Takip Edin

gündem

Devlet Bahçeli o Belediye Başkanı’nı görevden aldı

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Parti ilke ve kurallarına zıt hareket ettiği gerekçe gösterilen Sivas Hafik Belediye Başkanı Selehattin Çuhadaroğlu'nu Devlet Bahçeli görevden aldı.

31 Mart tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde MHP’nin adayı olarak Sivas Belediye Başkanı seçilen isim parti ilkelerine uymadığı gerekçe gösterilerek görevden alındı.

Sivas’ın Hafik ilçesinde MHP adayı olarak girdiği seçimlerde Belediye Başkanı olmayı başaran Selahattin Çuhadaroğlu’nun ipi çekildi. MHP Yönetimi, Çuhadaroğlu’nun Milliyetçi Hareket Partisi ilke ve prensiplerini çiğnediğini belirtti ve Belediye başkanları listesinden ismini kaldırdı. Konu ile ilgili kamuoyu açıklaması Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz tarafından gerçekleştirildi.

Şahsi Twitter hesabı üzerinden konu hakkında açıklama yapan Sadir Durmaz’ın paylaşımı şu şekilde:

Son dakika: Bahçeli, 'parti ilkelerine aykırı davranan' belediye başkanının ipini çekti

Selahattin Çuhadaroğlu Biyografisi

Sivas’ın Hafik ilçesinde doğan Selahattin Çuhadaroğlu 1947 doğumludur. 1967 senesinde Eskişehir’de bulunan Hava Teknik Okullar Komutanlığında 2 yıl eğitim gördü.

Buradan mezun olmasının ardından Bursa, Mardin ve Eskişehir illerinde Hava Motorlu Araçlar Komutanlığı bünyesinde görevler aldı. Kayseri ve Konya’da bulunan Hava Birlikleri içerisinde farklı statülerde farklı görevler alan Çuhadaroğlu, 1992 yılında Hava Astsubay olarak emekliliğe ayrıldı.

3 yıl sonra 1995 yılında siyasete girişti ve DYP ile Saadet Partisinde İlçe Başkanlıklarında bulundu. 31 Mart seçimlerinde ise MHP Adayı olarak Hafik Belediye Başkanlığı için yarışan Çuhadaroğlu, daha önce iki dönem Saadet Partisi için Belediye Başkanlığında yarıştı.

Selahattin Çuhadaroğlu kimdir? - Biyografiler
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

gündem

Yakalayana 73 bin TL ceza verilecek!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye'de Tarım Bakanlığı tarafından koruma altına alınan Gergedan Böceği hakkında satma, yakalama gibi durumlarda 73 bin lira ceza veriliyor.

Scarabaeidae familyasına ait olduğu bilinen böcek türü olan Gergedan Böceği için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bir dizi yasak getirildi.

Şekil itibariyle Gergedan’ı andıran ve bir boynuza sahip olan bu böcek korkutucu görüntüsünün yanı sıra aynı zamanda büyüklüğü ile de dikkat çekiyor. Zira Gergedan Böceği böcek türü arasında boyut olarak en büyük böcek olma özelliğine sahip.

Scarabaeidae familyası içerisinde yer alan Dynastinae türü arasında yer alan Gergedan Böceği ‘nin tam 300 çeşit farklı versiyonu bulunuyor.

BOYU TAM 15 SANTİMETRE…

Bu böcek türünün uzunluğu 15 santimetreye kadar çıkabiliyor ve bu özelliği ile böcek dünyasının devleri arasında yer alıyor. Bu böcek türü insana ısırma ve sokma yöntemiyle zarar vermese de ülkemizde bir dizi tedbir uygulanması ile biliniyor.

KENDİ AĞIRLIĞININ TAM 850 KATINI KALDIRABİLİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’de bulundurulmasına yönelik tedbirler uygulanan Gergedan Böceği kendi ağırlığının tam 850 katına kadar yük taşıyabiliyor.

TÜRKİYE’DE BESLEME VE SATMA İŞLEMİ YASAK

Türkiye’de beslenmesi ve çoğalması nedeniyle satışının yasak olduğu bilinen Gergedan Böceği Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından koruma altına alındı. Bu böcek türü diğer böcekler ile beslendiği için doğal böceklerden kurtulma yöntemi olarak kullanılabilir.

Gergedan Böceği toplayan ve ekosistem içerisinde bu türün azalmasına neden olan kimselere en az 73 bin TL olmak üzere para cezası uygulanıyor.

ASYALILARIN EVCİL HAYVANI

Asya bölgesinde insanların evcil hayvan olarak sahiplendikleri Gergedan Böceği yurtdışında oldukça pahalı fiyata satılıyor. Yetişmiş haline 50 ila 60 dolar arasında bedel biçilen Gergedan Böceği larvaları ise 15-20 dolar arasında bir fiyattan alıcı bulabiliyor.

Devamını oku

gündem

Erdoğan’dan Fransa’ya Ayasofya cevabı!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa tarafından yapılan Ayasofya açıklamasına cevap verdi. Erdoğan Ayasofya'nın açılmasına kimsenin karışamayacağını söyledi.

İstanbul’un Şişli ilçesinde inşa edilen Levent Camii’nin temelinin atıldığı törende açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya hakkında radikal söylemlerde bulundu.

Geçtiğimiz gün Danıştay Ayasofya ile ilgili müze olmasını kararlaştıran Bakanlar Kurulu Kararının iptali için toplantı düzenlemiş ve alınan kararın 15 gün içerisinde açıklanacağını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaşanan tartışmalarda kararın millete ait olacağını söylemiş ve Ayasofya konusunun üzeri geçici olarak kapatılmıştı. Ancak Cumhurbaşkanı, bu kez Ayasofya’nın camii olarak kullanımına devam edilmesi yönünde kanaati olduğunu belli etti.

FRANSA’YA AYASOFYA CEVABI

Tekrar cami olarak devamı için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu durumun diğer ülkeleri ilgilendirmediğinin altını çizdi. Türkiye’nin diğer ülkelerin ibadet yerleri hakkında herhangi bir müdahale içerisinde olmadığını vurgulayan Erdoğan, Türkiye’deki ibadethanelerin statüsü hakkında diğer ülkelerin tasarruf ve müdahalesinin söz konusu olmayacağına işaret etti.

Devamını oku

TRENDLER

© Copyright 2018 bilgikosku.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları Bilgikosku.com’a aittir.