Dünya Birincisi Hafız Faruk Şahin, tilavetiyle dinleyenleri hayran bırakıyor

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim ile nasıl yakınlaşabiliriz? #EvdeKal ama geride kalma!

e
sv

Dünya Birincisi Hafız Faruk Şahin, tilavetiyle dinleyenleri hayran bırakıyor

avatar

Muhakkik

 • e 3

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

hafiz-faruk-sahin-ayasofya

Katıldığı birçok yarışmada dereceler elde eden Dünyaca ünlü Hafız Faruk Şahin’in sesi dinleyenleri hayran bırakıyor.

Okuyuş tarzı ile ve sesi ile büyük beğeni toplayan Hafız Faruk Şahin’in, katıldığı yarışmalarda elde ettiği Türkiye derecelerinin yanı sıra Dünya Birincilikleri de bulunuyor.  Videoda Ayasofya Camii’nde Kur’an okuyan Şahin, Taha Suresi 25-44. ayetleri tilavet ediyor.

Hafız Faruk Şahin Kimdir?

1997 yılının Ekim ayının 5’nci günü Bayburt’ta dünyaya gözlerini açan Hafız Faruk Şahin’in Kur’an-ı Kerim tedrisatında ilk hocası aynı zamanda dedesi olan Molla lakaplı Mustafa Şahin oldu. Hafız’ın dedesi bulunduğu köyde birçok çocuğa Kur’an dersleri veriyordu. Faruk Şahin’in içindeki hafızlık ateşinin fitilini yakan etken de dedesinin bu gayreti oldu.

İlköğretim’i bitirdikten sonra Hafızlık eğitimine başlayan Faruk Şahin, 11 aylık bir zamandan sonra bu kıymetli eğitimini tamamladı. Hafız olduktan sonra kendini geliştirmeye devam etti ve hafızlık dalında birçok yarışmaya katıldı. İlk önce yaşadığı şehir olan İstanbul içinde düzenlenen hafızlık yarışmasında İstanbul Birincisi oldu. Daha sonra Marmara bölgesini kapsayan illerden hafızların katılımı ile gerçekleştirilen hafızlık yarışmasında Marmara bölgesi Birincisi unvanını kazandı.

Ardından Türkiye Geneli Hafızlık Yarışmalarında boy gösteren Faruk Şahin, katıldığı yarışmada kariyeri açısından mühim bir başarı elde ederek Türkiye 3’üncüsü oldu.

2 KEZ DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

Sonraki süreçte hedefini yükselten Faruk Şahin Dünya Genelinde düzenlenen Hafızlık Yarışmalarına katılmayı kendisine hedef olarak belirledi. Ancak bunun için gerekli olan Arapça Eğitimi’ne başladı. Arapçasını geliştirdikten Dünya Hafızlık Yarışmalarına katılmaya hak kazanan Hafız Faruk Şahin İran’da düzenlenen yarışmada Dünya Birincisi olarak Türkiye’ye büyük sevinç yaşattı.

Daha sonra Hırvatistan’da düzenlenen yarışmaya katılan Faruk Şahin ikinci kez Dünya Birinciliği elde etti. Dünya Geneli birçok başarıya imza atan Hafız Faruk Şahin Türkiye’de katıldığı Dünya Hafızlık yarışmasında ise 2’nciliği elde etti.

DÜNYANIN EN GÜZEL KUR’AN OKUYAN HAFIZLARI ARASINDA YER ALIYOR

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma alanında da Dünya Geneli yarışmalara katılan Faruk Şahin, Dubai’de düzenlenen yarışmada Dünya’nın en güzel Kur’an okuyan 4’üncü Hafızı seçildi.

Halen Eğitim hayatına devam eden 23 yaşındaki Genç Hafız’a İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde eğitim hayatını sürdürüyor.

fake taxi
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli