FIFA’dan 2.7 milyar dolarlık inanılmaz hamle! Kulüplere can suyu…

Etkilemediği sektör bulunmayan Koronavirüs futbol camiasını da zor durumda bıraktı. Liglerin ertelendiği kulüplerin zor zamanların içerisinde bulunduğu şu dönemde FIFA’dan kulüplere 2.7 milyar dolarlık adeta can suyu olacak bir hamle geliyor.

FIFA, milyonlarca dolarlık nakit betpas para birikintisini devreye sokacak. Acil tedbir rezervi olarak bilinen 2.7 milyar ile kulüpleri rahatlatacak önemli bir hamleye hazırlanıyor.

New York Times’ın yayınladığı haber itibariyle Koronavirüs krizi Dünya Savaşlarının ikincisi ve sonuncusu olan büyük savaşın ardından dünya düzenini betpas etkileyen en önemli faktör olarak görülüyor. Futbol dünyasında yaşanmış büyük krizler arasında yerini alan bu virüs Pandemisi, futbol kulüplerini oldukça hipas.info zor durumda bıraktı.

Dev bütçe sahibi olan Futbol Kulüplerinin bile ister istemez etkilendiği, ciddi problemler yaşadığı bu kriz için FIFA önemli bir para rezervini devreye sokacak. 2.7 milyar olduğu açıklanan bu rezerv tüm futbol kulüplerine adeta can suyu olacak. Bu doğrultuda futbol kulüpleri oldukça rahatlayacak.

KULÜPLERİN ÖDEMELERİ BEKLİYOR

Juventus Futbol Kulübü’nün Başkanlık görevini yürüten Andrea Agnelli, Koronavirüs pandemisi sonucu oluşan krizi yazdığı mektup ile anlattı. Agnelli, takımların durumunun ciddi anlamda olumsuz yönde ilerlediğini ifade etti. Ayrıca kendi sorumluluklarını ifade ederek yaşanan tehlikenin ciddiyetine dikkat çekti.

Kulüp içerisinde görev yapan oyuncular başta olmak üzere diğer kategorilerde çalışanların ücretlerini ödemek zorunda olduklarını ifade eden Agnelli, kimsenin iyi vaziyette olmadığını söyledi.

Yaşanan durumda zamanlama konusunda iyi hamleler yapılmasının zorunlu olduğunu dile getiren futbol adamı, endişelerin izale edilmesi adına yapılabilecek en büyük meydan okumanın yaşandığını söyledi.

FIFA KENDİNİ DEVLET GİBİ GÖRÜYOR

Global anlamda spor sektöründe dev bir nakit rezerv bütçesine sahip olan FIFA, bir devlet hükümeti gibi davranacak. Devletin insanları ve kurumlarını koruduğu gibi kendisi de kulüpleri koruma görevini üstlenmek istiyor. Bu doğrultuda elinde olan nakit para kaynağını kulüpleri ayakta tutmak için harcamayı planlayan FIFA, bu rezervi kullanabilmek için yönetim kurulundan çıkan karara göre hareket etmek zorunda. FIFA’dan 2.7 milyar dolar olarak gelecek bu para kulüplere nefes olacak.

İsviçre, başşehri Zürih’te bulunan FIFA yönetim kurulu üyeleri, krizin kısa zaman ve orta zaman içerisinde etki edeceği durumları değerlendiriyor. Yönetim federasyonlar ile de istişare halinde olacak. Değerlendirme ve kararlar konusunda görüşmeler gerçekleştirilecek.

FENERBAHÇE’DE OBRADOVİC’İN DURUMU KESİNLEŞİYOR

kocaeli escort