Gates: COVID-19 aşılarının istenmeyenlerine ‘Birkaç milyar dolar’ harcandı

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim ile nasıl yakınlaşabiliriz? #EvdeKal ama geride kalma!

e
sv

Gates: COVID-19 aşılarının istenmeyenlerine ‘Birkaç milyar dolar’ harcandı

avatar

Muhakkik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bill Gates: COVID-19 hastalığının tedavisinde kullanılmak amacıyla dünya genelinde üretilen aşılara adeta vakfı aracılığıyla servet harcıyor.

Bill Gates COVID-19 hastalığının tedavisinde kullanılmak amacıyla dünya genelinde üretilen aşılara adeta servet harcıyor. Sadece hangi aşılarının işe yaramayacağını öğrenmek için birkaç milyar dolar para harcandı.

Bill Gates, tüm aşı çalışmalarına ayrı ayrı katkı sunmanın anlamsız olacağını düşünüyor. Bu yüzden COVİD-19 tedavisinde kullanılma ihtimali yüksek olan 7 adet aşıya yardım etmeyi tercih etti. Tam olarak global çapta 58 bin 937 kişinin hayata veda etme sebebi olan pandeminin tedavisinde kullanılacak aşıya servet denebilecek miktarda paralar harcanıyor.

Microsoft’un patronu Gates, işe yarayacağı ümit edilen 7 aşıya yardım ediyor. Sadece bu 7 adet ümit veren aşının tespiti ve ümit vermeyenlerin elenmesi aşamasında birkaç milyar doların boşa harcandığını ifade ediyor.

TRİLYONLARI KAYBETMEMEK İÇİN YALNIZCA BİRKAÇ MİLYAR DOLAR

Bu 7 aşı arasından da eleme yapmayı planlayan ve son aşamada 2 aşıya asıl yatırımı yapmayı hedefleyen Gates Vakfı, zaman kaybını önlemek için böyle bir strateji uyguluyor.

Comedy Central programında bir konuşmada bulunan Bill Gates, bu konuşmasında boşa gidecek birkaç milyar dolardan bahsetti. Bu konuda ise zaman kaybetmeden tedavi sürecinin hızlandırılmasını sağlayacağını düşünerek kendi teselli eden Gates, bunun trilyonlarca dolara değer olduğunu söylüyor.

Zamanın önemine dikkat çeken Gates, aşının üretimi aşamasında her ayın ayrıca önemli olduğunu vurguluyor. Bill & Melinda Gates Vakfı, Washington Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve La Jolla İmmünolojisinin yaptığı hasta olma potansiyeli bulunanların tespitinde kullanılacak İmmüno terapileri için yapılan klinik testlere 20 milyon dolar bağışta bulundu.

GATES: COVID-19 İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ŞART

Gates daha önce virüs ile mücadele eden ülkelere tavsiyelerde bulunmuştu. Gates, sokağa çıkma yasağının ilan edilmediği takdirde vaka sayılarının artmasının önüne geçilemeyeceğini ifade etti. İzolasyon çalışmalarının önem arz ettiğine değinen Gates, ABD’nin vaka sayılarının nasıl azalacağı konusunda da fikir beyan etmişti.

ABD için 10 Hafta kadar süre biçen ve ancak bu sürede vaka sayılarının azalacağını söyleyen Gates, vaka sayıları azalana kadar kimsenin normal yaşamana dönmemesi gerektiğine vurgu yaptı. Gates: COVID-19 hastalığının azalması için insanlara izolasyon konusunda sıkı tedbirlere devam edilmesi çağrısı yaptı.

SAMSUNG’DAN FLAŞ LCD PANEL KARARI!
ANDROİD APLİKASYONLARINDA GÜVENLİK AÇIĞI TESPİT EDİLDİ!

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli