Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sokaklara iniyor! –

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sokaklara iniyor!

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ahmet Davutoğlu, Ak Parti’den ayrıldıktan sonra kendi partisini kurarak yoluna devam ediyor. Gelecek Partisi 'ni kuran Davutoğlu, sokakların nabzını tutacak

Ahmet Davutoğlu, Ak Parti’den ayrıldıktan sonra kendi partisini kurarak yoluna devam ediyor. Yeni partisini Gelecek Partisi olarak adlandıran Davutoğlu, partisi için çalışmalarını sürdürüyor.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 2014 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasının ardından Başbakanlık görevine getirildi. Davutoğlu, 62, 63 ve 64’üncü hükümetler döneminde Başbakanlık görevini yürüttü. 2016 yılında çok tartışılacak bir şekilde Başbakanlık koltuğunu Binali Yıldırım’a devrederek aktif siyaset hayatından çekilerek bir süre boyunca sessizliğini korudu.

Uzun süren sessizliğinin ardından sahalara yeni partisi ile dönen Davutoğlu, o dönemde yaşanan olayların detaylarını da anlattı. Geçtiğimiz aylarda partisini kurarak aktif siyasete tekrar dönen Ahmet Davutoğlu, şimdi de sokaklara inerek vatandaşların sorularını cevaplamak için fırsat kolluyor. Bu sayede vatandaşlarla vakit geçirmeyi hedefleyen Davutoğlu, çözüm için yeni bir hareketlenmenin başına geçtiğini sık sık ifade ediyor.

UFUK KARCI YÖNETİMİNDE CANLI YAYINDA SORULARI YANITLAYACAK

Radyo programı sunucusu olan Ufuk Karcı’nın moderatör olmasının planlandığı yayınlarla vatandaşlarla görüşme fırsatı elde etmeye çalışan Davutoğlu’nun amacı yurdun dört bir yanından vatandaşların katılımıyla halkın sorularını yanıtlamaya çalışacak. Gelecek Partisi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak takip edilebilecek olan programda anlık gelen sorular da yanıtlanacak.

GELECEK PARTİSİ İÇİN İLK PROGRAM 13 ŞUBAT’TA

13 Şubat Perşembe günü ilki gerçekleştirilecek olan program ‘Davutoğlu ile Samimi Cesur Gelecek’ ismi ile izleyicilerin karşısında olacak. Ahmet Davutoğlu, anlık sorulara cevap verilmesi dolayısıyla vatandaşla karşılıklı diyalog kurulabilecek.

GELECEK PARTİSİ NASIL KURULDU?

2015 yılında yapılan 1 Kasım genel seçimlerinde yüzde 49,9 oy yüzdesi ile tek başına hükümeti kurma yetkisini eline alan Ahmet Davutoğlu sonrasında istifa etmişti. Parti içinden ve dışından birçok iddianın ortaya atıldığı süreçte Davutoğlu sessizliğini koruyarak herhangi bir açıklama yapmadı. Daha sonra parti Gelecek Partisi isimleriyle sahalara dönen Davutoğlu, kendisine Başbakanlık yapmaması sadece Başbakan gibi olmasının dikte edildiğini iddia ediyor.

Kendisine tuzak kurularak adeta bir muhtıra verildiğini ifade eden Davutoğlu, refik değişikliği açıklamasıyla istifasını sundu. Daha sonra bu konuların detaylarını açıklayan Davutoğlu, kendisinin görevine devam etmesi halinde Türkiye’nin çok farklı bir konumda olacağını iddia ediyor. Hatta Davutoğlu, 15 Temmuz sürecinin hazırlanmasında istifa ettirilmesinin de ön hazırlık anlamı taşıdığını söyledi.

GELECEK PARTİSİ BİR BASKININ SONUCU MU?

Kendi başbakanlığı döneminde Türkiye’nin istikrar yakaladığı için 15 Temmuz sürecine sürüklendiğini söyleyen Davutoğlu, ben devam etseydim 15 Temmuz olmayacaktı diyerek Ağustos’ta toplanacak YAŞ Toplantısı’nda darbeyi planlayan subayların istifa ettirmeyi planladığını da iddia etti.

van escort

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Hasan2 sene önce
 • Saçmalamaktan asla vazgeçmeyeceksiniz anlaşılan