Hasan Can Kaya neden Exxen'e geçtiklerini açıkladı ve yeni müjdeyi verdi!

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Hasan Can Kaya neden Exxen’e geçtiklerini açıkladı ve yeni müjdeyi verdi!

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

hasan-can-kaya-neden-exxene-gecti

YouTube’da yayınladığı Konuşanlar isimli programı ile son 1 yıl içerisinde büyük atılım gerçekleştiren Hasan Can Kaya, programı Exxen’e taşımasının ardından takipçilerine büyük hayal kırıklığı yaşattı. Durumun nedenini paylaştığı bir videoda izah eden Hasan Can Kaya, yeni müjdeyi de takipçileri ile paylaştı.

Kısa süre içerisinde 1 buçuk milyon takipçiye ulaşan YouTube kanalında izlenme rekorları kıran ve çok sevilen Konuşanlar programı aniden alınan bir karar ile Exxen’e taşındı. Bu duruma çok üzülen Hasan Can Kaya izleyicileri olaya ciddi bir tepki göstermişti.

SPONSORSUZ BÜYÜYEN PROGRAM

Hasan Can Kaya ise gelen tepkiler sonrası durum ile ilgili gerekli açıklamayı ve Exxen’e geçmelerinin nedenini açıkladı. Daha önce Konuşanlar programının oluşum sürecini birçok kez dile getiren Hasan Can Kaya, konsept için sponsor bulamayınca kendi imkanları ile zemini hazırladıklarını ifade etmişti. Kaya, birçok yapımcı tarafından konseptin farklı olduğu ve dolayısıyla tutmayacağı gerekçesi gösterilerek reddedildiğini de ifade etti.

Bu durumda oldukça zor bir sürecin ardından gelişen ve olgunlaşan Konuşanlar programı izleyici tarafından sevilince çok çabuk bir büyüme kaydetti. YouTube’da tam 1 buçuk milyon aboneye ulaşan Konuşanlar programının bölümlerinin yayınlandığı Kanal Exxen ile anlaşılmasının ve kanalda yer alan videoların silinmesinin ardından bir süre abone kaybetti.

TEKNİK EKİP ÇOK AZ KAZANIYORDU

Konu ile ilgili bir neden açıklaması yapan Hasan Can Kaya programın büyümesine rağmen kısıtlı bir bütçe ile sürdürüldüğünü belirtti. Kendisinin yan gelirler ile sponsor ve reklam anlamında kazancının değiştiğini belirten Kaya, teknik ekibin kazancında ise artış olmadığını söyledi. Hasan Can Kaya, durumun böyle olması nedeniyle programda büyük emeği olan teknik ekibin desteklenmesi adına Exxen ile anlaştıklarını belirtti.

YOUTUBE’A YENİ PROGRAM GELİYOR

Hasan Can Kaya, YouTube’da ciddi bir abone sayısına sahip olan Kanalın boş kalmayacağını ve burada yeni bir konseptin başlayacağını açıkladı. Yine eskisi gibi ücretsiz olarak bu kanalın izlenmeye devam edeceğini ifade eden Kaya, bu anlamda takipçilerinin de gönlünü kazanmış oldu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli