İdlib gündeminde yeni gelişme! Erdoğan kararlı: vuracağız!

erdogan-7-madde-koronavirus
erdogan-7-madde-koronavirus

Ak Parti Grup Toplantısı’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Soçi anlaşmasına rağmen İdlib kentinde askerlerimize saldıran Esed güçlerini vuracaklarını ifade etti.

İDLİB KONUSUNDA SOÇİ ÇİĞNENEBİLİR

Ak Parti grup toplantısında partililere hitap eden Recep Tayyip Erdoğan Suriye’nin İdlib kentinde askerlerimize yapılan saldırılar neticesinde 13 askerimizin şehit olmasından sonra kimsenin provokasyonuna aldanmadan gerekenin yapılacağını aktardı. Rusya kuvvetleri ile İran destekli militanların sürekli sivil halka saldırdıklarını ve ölüm ölümlerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, insan haklarını ve çocuk haklarını savunanların sessiz kaldıklarını söyledi.

İDLİB MESELESİ TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNUDUR

Kimsenin bağnazlığınıa, Erdoğan’ın, İdlib ve Suriye‘nin güvende olmasının Türkiye’nin güvende olması gerektiğini geldiğini vurguladı. Erdoğan, Suriye’nin özgürlük mücadelesinin 83 milyon Türk halkının da özgürlüğünün geldiğini söyleyerek bunun beka mücadelesi olduğunu dile getirdi.

AK PARTİ NE YAPARSA KARŞI ÇIKIYORLAR

CHP’nin FETÖ’nün siyasi ayağı olduğunu söyleyen Erdoğan, AK Parti’nin içeride attığı adımlara sürekli karşı çıktıklarını belirterek Kılıçdaroğlu ve ekibine ‘omurgasız’ sıfatı ile hitap etti. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’yü ‘Devletin Vicdanı’ olarak sınıflandırmasını hatırlattı.

Erdoğan, FETÖ’nün MİT Müsteşarı’na karşı planladığı sinsi oyuna karşı CHP’nin verdiği tepkiyi hatırlattı. Dersaneler’in kapatılmasına karşı çıkmaları, 17-25 Aralık sürecinde yaşanan Emniyet-Yargı Darbe Girişimi gibi konularda CHP’nin FETÖ’yü desteklediğini belirten Erdoğan, Gezi olaylarında da CHP’nin FETÖ ile kol kola olduğunu söyledi. Bu tavırların kesinlikle FETÖ’nün siyasi ayağını temsil eden partinin CHP olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekti. Erdoğan, FETÖ’den devletin temizlenmesi aşamasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürekli karşılarına çıktığını da ifade eti.

İDLİB GÜNDEMİ DIŞINDA BAŞBUĞ’UN SÖZLERİ

Erdoğan İdlib gündeminin haricindeki konulara da değindi. FETÖ’cülerin TSK’dan atılması konusundaki iddialara cevap veren Erdoğan, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’a sert çıktı.

Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ’a dava açılması konusunda oldukça ısrarlı olan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerinin bu hususta işlem yapmaları gerektiğinin bir kez daha altını çizdi. Başbuğ’a FETÖ’cüleri ihraç etmenin kendi vazifeleri olduğunu hatırlatan Erdoğan, bunu niçin yapmadıklarını sordu. Cumhurbaşkanı, Başbuğ’un Başbakan’a söyledim dediği şeylerin yalan olduğunu ifade etti. FETÖ’cü subayların tespitinin yapılmadığını dile getiren Erdoğan bu konuda Başbuğ’u suçladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.