İtalya ülkeyi komple kapatma kararı aldı! – Bilgi –

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

İtalya ülkeyi komple kapatma kararı aldı!

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İtalya ülkeyi komple kapatma kararı aldı!

İtalya yüzlerce kişinin Koronavirüs dolayısıyla hayatını kaybetmesi sonucu önlem almak konusunda daha geniş kapsamlı bir karantina uygulayacak.

Koronavirüs sebepli ölüm oranlarında Çin’den sonra en fazla vatandaşı Koronavirüs’e kurban giden Akdeniz ülkesi İtalya, çareyi önlem ve tedbirleri ülke geneline yaymakta buldu. Artık karantina yalnızca virüs vakalarının yaşandığı bölgelerde değil tüm ülkede uygulanacak.

AKDENİZ ÜLKESİ DİKEN ÜSTÜNDE

463 kişinin hayatını kaybettiği ülkede yeni kararname yayınlandı ve karantina kararının tüm ülkeye tatbiki duyuruldu. Bununla birlikte gündelik yaşama bazı kısıtlamalar getirildi. Bu kararnameye göre zorunluluklar dışında ülke içerisinde serbest dolaşım yasaklandı. Hiç kimse gerekli olmadığı takdirde dışarı çıkmayacak ya da gezintilerini kısıtlı tutacak.

Çin’de ortaya çıkan ölümcül COVİD-19 virüsü İtalya ile birlikte tam 110 ülkeye uğradı. Şuanda virüs nedeniyle meydana gelen ölümlerin 463 tanesinden 97 tanesi son 24 saat içerisinde meydana gelince Hükümet harekete geçti. Bir kararname yayınlayarak ülkenin tamamının karantina altına alındığını bildiren İtalya Başbakanı, ‘Evde kalıyorum’ sloganıyla dışarıda toplu buluşmalara ve lüzumsuz dolaşmalara müsaade edilmeyeceğini ifade etti. Başbakan Conte, alınan bu kararların tüm ülkeye tatbik edilişinin oldukça zor olacağını dile getirdi.

SAĞLIKÇILARA DOLAŞIM SERBEST

İtalya Hükümeti’nin aldığı karantina kapsamının genişletilmesi kararnamesine göre serbest dolaşım konusunda yalnızca, ordu personeline, sağlık görevlilerine ve hükümet yetkililerine kısıtlama getirilmeyecek.

14 ŞEHİRDE SIKI DENETİM VARDI

İtalya Başbakanı Conte, daha önce virüsün yayılması dolayısıyla Lambordiya civarı, Venedik ve 14 diğer şehri karantina altına aldıklarını duyurmuştu. İtalya ölüm oranlarında İran’ı da geride bırakarak bin 800 vaka sayısı ve 463 ölüm ile Çin’den sonra ikinci sırada yer alıyor.

İTALYA ’NIN TAMAMI KIRMIZI BÖLGE İLAN EDİLDİ

Tüm bu yaşananların ardından harekete geçen İtalya Hükümeti, çareyi sıkı tedbir almakta buldu. Bu kısıtlamaların toplumda nasıl karşılık bulacağı ise merak ediliyor.

COVİD-19 İSTATİSTİKLERİ

-İtalya’da virüsün sebep olduğu ölüm sayısı 463 olurken, vaka sayısı bin 800 olarak tespit edildi.

-İran son 24 saatte 43 kişinin daha öldüğünü duyurdu. 600 adet yeni Koronavirüs vakası görüldü.

-Almanya’da ilk ölüm gerçekleşti. Vaka sayısının 136 olduğu ülkede 2 kişi hayatını kaybetti.

-Danimarka’da vaka sayısı 55’e yükseldi.

-İspanya’da son 24 saatte 7 ölüm olayı meydana geldi.

-Fransa’da ölü sayısı 2 daha arttı. Yılda 20 milyon kişinin uğradığı Disneyland’ın işçisinde COVID-19 pozitif çıktı.

samsun escort bayan

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli