Polisin bu hali ülkenin geldiği son durumu gösteriyor

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Polisin bu hali ülkenin geldiği son durumu gösteriyor

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

abd-polis-siddeti-walter-wallace

ABD’nin Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia kentinde yaşanan olayda ABD polisi tarafından silahla ateş edilerek öldürülen 27 yaşındaki Walter Wallace’in ölümü sonrası ortalık karıştı.

ABD’de son aylarda gündemden düşmeyen polis şiddetine geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Polis tarafından öldürülen kişilerin siyahi olması ırkçılık karşıtı düşünenler ile polisin arasında gerginliğe neden oldu. Uzun zamandır dinmeyen eylemlere bir yenisi daha eklenirken olaylarda çekilen bir fotoğraftaki polisin kanlar içerisinde kalmış üniforması olaylar hakkında birçok şeyi açıklıyor.

Elinde bıçak bulunduğu gerekçesiyle polisler tarafından 10 el ateş ederek öldürülen Walter Wallace’in ölümüne tepki olarak başlayan protestolar ikinci gününde de sürüyor.

KAN İÇİNDE KALMIŞ POLİS ÜNİFORMASI

Batı Philadelphia kentinde bir araya gelen göstericilere müdahale ederken şiddete başvuran ABD polisinin zihniyetini anlatan bir görsel, olayların gittikçe kızışmasının ve bir türlü yatışmamasının da nedenini bir nevi açığa çıkarıyor.

Kendilerine karşı koyanları gözaltına almaya devam eden ABD Polisinin bu tutumu gerginliğin sürmesine ve büyümesine zemin hazırlayacak gibi duruyor.

MAĞAZALAR YAĞMALANDI

Polis tarafından öldürülen siyahilerin sayısı arttıkça antifaşizm yanlıları tarafından büyüyen protestolarla tepkisini sürdüren insanlar bölgede bulunan mağazaları yağmaladı. Olaylarda birçok kişi gözaltına alınırken 30 kadar polisin de yaralanması üzerine Ulusal Muhafızlar göreve çağrıldı.

tiktok beğeni microsoft project 2019 lisans
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli