Kurban Bayramı’nda ‘Sokağa Çıkma Yasağı’ olacak mı?

kurban-bayrami-sokaga-cikma-yasagi-olacak-mi
kurban-bayrami-sokaga-cikma-yasagi-olacak-mi

Dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağının uygulanmasının ardından yaklaşan Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı sorusu tartışılmaya başladı. Bu konu hakkında açıklama Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

Bu konuda gelen soruya yanıt veren Bakan Koca, Kovid-19 nedeniyle Kurban Bayramı için uygulanması düşünülen herhangi bir yasağın konuşulmadığını belirtti. Ramazan Bayramı kapsamında 4 gün boyunca uygulanan sokağa çıkma yasağı ile ilgili henüz bilim kurulu karar vermedi. Ancak Sağlık Bakanı Koca bu konuda kendi kanaatini belirtti.

ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE BELLİ OLACAK

Gündemde kısıtlamaya dair herhangi bir konu olmadığının altını çizen Koca, yaklaşan Kurban Bayramı’na henüz bir ay gibi bir süre olduğunu söyleyerek, önümüzdeki zaman diliminde Kovid vaka sayısının kısıtlama kararını etkileyeceğini ifade etti.

BU KEZ KISITLAMA RAMAZAN BAYRAMI’NDAKİ GİBİ OLMAYACAK

Kurban Bayramı’nda herhangi bir kısıtlama uygulanması durumunda bunun şartlarının belli olmadığını ifade eden Koca, kısıtlamanın Ramazan Bayramı’ndaki gibi olmayacağını dile getirdi. Bu konuda karar alacak Merci olarak Bakanlar Kurulu’nu işaret eden Koca, kararın salgınını seyrine bağlı olarak verileceğini de sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.