LCD Panel artık üretilmeyecek! Samsung’dan flaş karar – Bilim

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim ile nasıl yakınlaşabiliriz? #EvdeKal ama geride kalma!

e
sv

LCD Panel artık üretilmeyecek! Samsung’dan flaş karar

avatar

Muhakkik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

samsung-lcd-panel

 

Belli bir süre boyunca android diye tanıdığımız akıllı cihazların üretiminde fazlaca kullanılan LCD Panel dönemi bitiyor.

Samsung Display,  LCD Panel üretimini yıl bitimine kadar tamamen sona erdireceğini bildirildi. Aşamalı olarak üretimi durdurmayı planlayan Samsung firmasının parça üretim kollarından birisi olan Samsung Display, bu zamana kadar hayatımızda kullandığımız birçok telefon ekranının da üreticisi.

ÜRETİMİN DURMA SEBEBİ

Çoğunlukla Samsung’un ürettiği televizyonlarda kullanılan yer alan LCD Panel üretimlerinin sona ermesinin sebebi talebin düşmesi olarak yorumlanıyor. Sene bitimine kadar gelen istek üretimlere cevap verilecek, aşamalı bir şekilde azaltılan üretimin ardından ve önümüzdeki yıl başı itibariyle üretim durdurulmuş olacak.

YENİ ÜRETİM KUANTUM NOKTA VE OLED ÜZERİNE

Samsung’a ait Display şirketi, LCD Panel ekran üretimini durdurduktan sonra üretim yaptığı fabrikalarından birini Kuantum nokta ekran üretimi için tahsis edecek. ZDNet’in yayınladığı habere göre bundan sonra Samsung üretimi TV’ler için Kuantum OLED ekranlar kullanılacak.

Bu değişiklik kapsamında personellerin çalışacağı alan adına da belirsizlik yaşanıyor. Samsung Display’da LCD Panel üretimi için istihdam edilen personellerin de OLED ve Kuantum ekranların üretiminde çalıştırılacağı söylendi. İşçiler için oluşabilecek dezavantajı da bu şekilde çözeceğini açıklayan Samsung, Koronavirüs nedeniyle Çin’e kurmuş olduğu üretim tesisleri konusunda da net bir karar almadı.

107 MİLYAR DOLAR YENİ YATIRIM

Samsung ayrıca üretim yerlerine yapacağı yatırım miktarını da ilan etti. 107 milyar dolarlık bir anne porno bütçe ile Samsung, Kuantum Nokta imalatında daha fazla üretim yapmayı hedefliyor.

KÖŞE YAZISI: UZAKTAN EĞİTİM İLE NASIL YAKINLAŞABİLİRİZ…
KÖŞE YAZISI: HİÇ NESLİNDEN BEN NESLİNE GEÇİŞ
HABER: MUHTAÇ AİLELERE 1.000 TL YARDIM
HABER: FENERBAHÇE’DEN OBRADOVİC KARARI

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli