‘Maaşınızı ben ödüyorum’ Emniyet Müdür Yardımcısı: ‘Al vergini de git’

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

‘Maaşınızı ben ödüyorum’ Emniyet Müdür Yardımcısı: ‘Al vergini de git’

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

benim-vergimle-maas-aliyorsun-al-vergini-de-git

Emniyet Müdür Yardımcısı sokağa çıkma yasağına uymadıkları için cezai işlem uyguladığı vatandaşlardan duyduğu sözler üzerine çok sinirlendi. Verdiği tepki ise ders niteliğinde oldu.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı varken buna uymayan 3 vatandaşa polis memurları cezai işlem uygulama kararı aldı. O esnada vatandaşlardan bir tanesi Emniyet Müdür yardımcısını çileden çıkaran o sözleri sarf etti. Vatandaşın sözleri üzerine çok sinirlenen İl Emniyet Müdür Yardımcısı verdiği ders niteliğindeki cevapla bir anda gündeme oturdu.

Sokağa çıktıkları için ceza kesilen vatandaş polislere benim vergilerimle maaş alıyorsunuz şeklinde sözler sarf edince İl Emniyet Müdür Yardımcısı eline cebine götürdü ve ‘Kaç para vergi veriyorsun’ diye sordu. Daha sonra elini cebine götüren İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aytaç Tefek ‘Al vergini de git’ cevabını verdi.

Düzce’de emniyet mensuplarının denetim yaptığı esnada izni olmadığı halde kısıtlamaya uymayan bir araç durduruldu. İçinden inen 3 şahsa 9 bin 450 lira cezai işlem uygulanmasına karar veren polis ekipleri beklemediği bir tepki ile karşılaştı. Cezai işlem uygulanan vatandaşın bir tanesi ‘Benim vergilerimle maaş alıyorsunuz’ deyince sözleri işiten Emniyet Müdür Yardımcısı sinirlendi.

MEMURUMA HAKARET EDEMEZSİN

Aracın içinde bulunan şahıslardan bir tanesi “Benim vergimle maaş alıyorsunuz. Her zaman vergi veriyorum. Vereyim vergi numarama bak. Ben eski memurum” diyerek polis memurlarının tutanak tutmasına itiraz etti. “Sözleri sarf eden vatandaşa dönerek elini cebine atan Aytaç Tefek, “Kaç para vergi veriyorsun? Vereyim de kurtulayım senden. Al vergini de git. Sen kimin maaşını veriyorsun. Sen benim memuruma hakaret edemezsin” şeklinde tepki dolu bir yanıt verdi.

Yaşanan bu tartışmanın ardından şahıslara cezai işlem uygulandı. 3 şahsa toplam 9 bin 450 lira ceza kesildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli