Prof. Doktor: Ayasofya'da fahişe resmi ile namaz kılınmaz!

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim ile nasıl yakınlaşabiliriz? #EvdeKal ama geride kalma!

e
sv

Prof. Doktor: Ayasofya’da fahişe resmi ile namaz kılınmaz!

avatar

Muhakkik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ebubekir-sofuoglu-ayasoyfa-fahise-resmi

 

Sakarya Üniversitesinde Tarih Profesörü olarak görev yapan isimden flaş açıklamalar geldi. Ebubekir Sofuoğlu, Ayasofya’daki resimlerin sökülmesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Danıştay’ın Ayasofya’ya ait müze statüsünü cami olarak değiştirmesi ile yeniden ibadete açılan Ayasofya ile ilgili flaş bir istek geldi. Sakarya Üniversitesi’nde görev yapan tarih profesörü Ebubekir Sofuoğlu, diyanetin mevcut eserler hakkında aldığı kararı yetersiz buldu.

Diyanet tarafından alınan karar ile namaz kılındığı esnada duvardaki resimlerin teknolojik yöntemlerle karartılması ve onların yerine Kur’an ayetlerinin yansıtılması kararı alınmıştı. Ancak bu çareyi yetersiz gören bir profesör flaş bir iddia ile gündeme geldi.

FAHİŞE İLE NAMAZ KILINMAZ

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. Ayasofya duvarında yer alan İmparatoriçe Zoe ile ilgili fahişe tabirini kullanan Sofuoğlu, camide fahişe resmi olmayacağını savundu. Bu ikonların kaldırılmaması halinde Fatih’in emaneti Ayasofya’nın fahişe resimleri ile süslü bir mekan olacağını savunan Sofuoğlu bunun da dünyada bir ilk olacağını kaydetti.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli