Takip Edin

Sağlık

8 milyon doları hiç düşünmeden reddetti! Sebebi ise şaşırtıcı

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

ABD’de yaşayan Schiffmann virüs verilerini anlık olarak paylaştığı bir web sitesi kurdu. Gelen reklam tekliflerini ise ilginç şekilde dolayı reddetti.

ABD’de yaşayan lise öğrencisi Avi Schiffmann virüs verilerini anlık olarak paylaştığı bir web sitesi kurdu. Gelen reklam tekliflerini ise ilginç bir nedenden dolayı reddediyor.

Tüm dünyadan gelen Koronavirüs verilerini sürekli olarak paylaşan lise öğrencisi yaptığı işi sadece insanları bilgilendirmek amacıyla gerçekleştirdiğini söyledi. Gencin kurduğu web sitesi günde 30 milyon insan tarafından ziyaret ediliyor. Sık ziyaret edilmesi nedeniyle web sitesi reklam verenlerin ilgi alanına girdi. Birçok teklif yapılmasına rağmen lise öğrencisi tüm bu teklifleri reddetti.

SİTENİN DÜZENİ BOZULUR

 Öğrencinin adı Avi Schiffmann. Kendisi ABD’de bir lisede eğitim görüyor. 17 yaşında olan genç tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs tehlikesinde gelen vaka sayısı, ölüm sayısı ve iyileşen hasta sayısı gibi önemli verileri anlık olarak paylaştığı bir web sitesi kurdu. Siteyi kurma amacının sadece insanlara yardım etmek olduğunu ifade eden Schiffmann, sitesinde yayınlanması istenen reklamları reddetti. Çünkü reklamlar sitenin mevcut düzenini bozacak endişesi taşıyor.

SCHİFFMANN O KADAR PARA İÇİN KÜÇÜK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

 Sitenin şu andaki görünümünün iyi olduğunu ifade eden Schiffmann, 17 yaşında olduğunu ve o kadar paraya ihtiyacının olmadığını da söylüyor. Schiffmann, siteyi güncel tutmaya devam edeceğini ifade etti. Schiffmann, bazı günler uykusundan dahi fedakârlık ederek siteyi güncellemek ile uğraşıyor. Siteyi geliştirmeye de devam edecek. Yeni özellikler eklemeyi düşünen Schiffmann sitede reklam yayınlanmasına onay vermedi ama bağış butonu ekledi.

Schiffmann, verilerini Dünya Sağlık Örgütü ve diğer güvenilir kaynaklardan alıyor.

8 MİLYON DOLARI ELİNİN TERSİ İLE İTTİ…

Koronavirüs salgını çıktığı dönemden bu yana Schiffmann’ın kurduğu web site tam 700 milyon kez ziyaret edildi. Yalnızca bir tanesi 8 milyon dolar değerinde olmak üzere defalarca reklam teklifi aldı. O bu teklifleri hiç düşünmeden reddetti. Çünkü sadece insanlara doğru bilgi sağlamak amacında olduğunu belirtiyor. Yaşı dolayısıyla o kadar parayı nasıl harcayacağını bilmediğini de söylüyor. Bir de reklamların sitenin görünümünü bozacağını düşünüyor.

Yaptığı işin büyük bir sorumluluk olduğunu ve yalnızca insanların bilgilenmesini sağlamak amacıyla yapıldığını ifade eden Schiffmann, sayfada meydana gelen sorunlar nedeniyle zorluk yaşadığını ifade etti. Genç, ilerleyen dönemde siteyi satabileceğini de söylüyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sağlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı’na kadar Koronavirüs bitecek

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan virüs salgınını Türkiye'de kontrol altına alınabileceği süre ile ilgili konuştu. Ramazan Bayramı'nda çifte bayram ümit ediyoruz dedi.

Koronavirüs tehlikesinin ne zaman bitip bitmeyeceği konusunda çeşitli tahminler ve araştırma sonuçları ortaya konuldu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın yaptığı son açıklama umut veriyor.

Erdoğan virüsün Ramazan Bayramına kadar kontrol altına alınabilmesini umut ettiklerini söyledi.

Sabah gazetesi köşe yazarının verdiği bilgiler doğrultusunda Erdoğan Koronavirüs Pandemi’sinin bitiş tarihi ile ilgili bilgiler verdi. Erdoğan’a Salgının bitiş tarihi ile ilgili soru yönelten Sabah köşe yazarı Şebnem Bursalı’ya Erdoğan’dan umut veren açıklama geldi.

Bilimsel olarak durumu değerlendirdiklerini ve uzmanların açıklamalarından yola çıkarak bunu söylediklerini ifade eden Erdoğan, olumlu sinyaller verdi. Algoritmaların tamamen olumlu bir yönelme kazandığını ifade eden Erdoğan millet olarak çifte bayram yapmayı ümit ettiklerini söyledi.

Bu bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Bayramında Koronavirüs salgınının kontrol altına alınabileceğini düşünüyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ‘IN DİĞER DEĞERLENDİRMELERİ

Şebnem Bursalı yazısında Erdoğan’a virüs çalışmalarını sordu. Erdoğan, en başından bu yana titizlikle ve profesyonelce ilerlediklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı, Önlemler ve alınan kararların netice vermeye başladığı ifade etti. Devletin aldığı tedbirlerin üzerine vatandaşların yasaklara uyarak evde kalmalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdoğan, sürecin bu şekilde olumluluk kaydettiğini söyledi.

Erdoğan ayrıca Hastane ve tedavi konusunda devletin yaptığı çalışmalardan bahsetti. Sancaktepe ve Atatürk Havalimanlarında inşa edilen 2 bin 500 yatak kapasitesine sahip olan Sahra Hastanelerinin önemine vurgu yapan Erdoğan, Türkiye genelinde hastane yatak sayısı ile alakalı herhangi bir problemin olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta ve bu hafta ilan edilen hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili değerlendirmelerini söyleyen Erdoğan, bu yasaklarla önemli bir aşama kaydedileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salgın sürecinde maske, tulum ve eldiven gibi malzemeler konusunda dünya ülkeleri ile kıyaslanamayacak kadar farklılığın olduğunu söyledi.

4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLEBİLİR

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında bir araya gelen kabine de bugün sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni kararlar alınacak. 4 günlük bir süre boyunca sokağa çıkma yasağı değerlendirilecek. Uygun görülürse 23 Nisan’dan 26 Nisan gecesine kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Konu ile alakalı sunumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapacak. Kabine toplantısından çıkacak karar merakla bekleniyor.

Devamını oku

Sağlık

Külot giyenden Koronavirüs bulaşmıyor! Uzmanlar açıkladı

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

koronavirüs-yellenme-ile-bulasir-mi

Koronavirüs’ün bulaşma yolları araştırılmaya devam edilirken çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Koronavirüs’ün yellenme yoluyla bulaşabileceği iddia edildi.

Dünya Sağlık Örgütü daha önce sunduğu bir raporda dışkıdan Koronavirüs’ün bulaşabileceğini ortaya koydu. Avustralyalı araştırmacı Doktor Andy Tagg ise yellenme vasıtası ile virüsün bir insandan diğer bir insana geçebileceğini iddia etti.

Yapılan açıklamaya göre yellenme yoluyla bulaşabilen Koronavirüs’ün etkisi külot giyildiği takdirde azalıyor. Yani külot giyen Koronavirüslü bir hasta tarafından çıkarılan gazdaki virüs etkisi daha az oluyor.

OLAYIN İLK AKLA GELME SÜRECİ

2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde bir hemşirenin sorduğu soru üzerine konu araştırılmaya başlandı. Ünlü bir doktora gelen bu soru üzerine Tennent araştırma merkezi konuyu ele aldı. Bu konuda deney yapıldı. Çıplak yellenen ve külot giyerek yellenen kişi arasındaki fark ölçüldü.

Deney sonuçlarına göre virüsün bulaşma riski külot giyildiğinde azalıyor.

YAKIN MESAFEDEN GAZ’A MARUZ KALMAYIN

Yapılan araştırmalar gaz etkisine maruz kalan insanların enfeksiyon olabileceğini göz önüne seriyor. Yakın mesafe dahilinde gaz etkisi altında kalınması tehlike arz ediyor.

GÜNEŞ’İN EN NET FOTOĞRAFLARI

Devamını oku

TRENDLER

© Copyright 2018 bilgikosku.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları Bilgikosku.com’a aittir.