8 milyon doları hiç düşünmeden reddetti! Sebebi ise şaşırtıcı

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim ile nasıl yakınlaşabiliriz? #EvdeKal ama geride kalma!

e
sv

8 milyon doları hiç düşünmeden reddetti! Sebebi ise şaşırtıcı

avatar

Muhakkik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

avi-shifmann-8-milyon-dolar

 

 

ABD’de yaşayan lise öğrencisi Avi Schiffmann virüs verilerini anlık olarak paylaştığı bir web sitesi kurdu. Gelen reklam tekliflerini ise ilginç bir nedenden dolayı reddediyor.

Tüm dünyadan gelen Koronavirüs verilerini sürekli olarak paylaşan lise öğrencisi yaptığı işi sadece insanları bilgilendirmek amacıyla gerçekleştirdiğini söyledi. Gencin kurduğu web sitesi günde 30 milyon insan tarafından ziyaret ediliyor. Sık ziyaret edilmesi nedeniyle web sitesi reklam verenlerin ilgi alanına girdi. Birçok teklif yapılmasına rağmen lise öğrencisi tüm bu teklifleri reddetti.

SİTENİN DÜZENİ BOZULUR

 Öğrencinin adı Avi Schiffmann. Kendisi ABD’de bir lisede eğitim görüyor. 17 yaşında olan genç tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs tehlikesinde gelen vaka sayısı, ölüm sayısı ve iyileşen hasta sayısı gibi önemli verileri anlık olarak paylaştığı bir web sitesi kurdu. Siteyi kurma amacının sadece insanlara yardım etmek olduğunu ifade eden Schiffmann, sitesinde yayınlanması istenen reklamları reddetti. Çünkü reklamlar sitenin mevcut düzenini bozacak endişesi taşıyor.

SCHİFFMANN O KADAR PARA İÇİN KÜÇÜK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

 Sitenin şu andaki görünümünün iyi olduğunu ifade eden Schiffmann, 17 yaşında olduğunu ve o kadar paraya ihtiyacının olmadığını da söylüyor. Schiffmann, siteyi güncel tutmaya devam edeceğini ifade etti. Schiffmann, bazı günler uykusundan dahi fedakârlık ederek siteyi güncellemek ile uğraşıyor. Siteyi geliştirmeye de devam edecek. Yeni özellikler eklemeyi düşünen Schiffmann sitede reklam yayınlanmasına onay vermedi ama bağış butonu ekledi.

Schiffmann, verilerini Dünya Sağlık Örgütü ve diğer güvenilir kaynaklardan alıyor.

8 MİLYON DOLARI ELİNİN TERSİ İLE İTTİ…

Koronavirüs salgını çıktığı dönemden bu yana Schiffmann’ın kurduğu web site tam 700 milyon kez ziyaret edildi. Yalnızca bir tanesi 8 milyon dolar değerinde olmak üzere defalarca reklam teklifi aldı. O bu teklifleri hiç düşünmeden reddetti. Çünkü sadece insanlara doğru bilgi sağlamak amacında olduğunu belirtiyor. Yaşı dolayısıyla o kadar parayı nasıl harcayacağını bilmediğini de söylüyor. Bir de reklamların sitenin görünümünü bozacağını düşünüyor.

Yaptığı işin büyük bir sorumluluk olduğunu ve yalnızca insanların bilgilenmesini sağlamak amacıyla yapıldığını ifade eden Schiffmann, sayfada meydana gelen sorunlar nedeniyle zorluk yaşadığını ifade etti. Genç, ilerleyen dönemde siteyi satabileceğini de söylüyor.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli