ABD Merkezli Tarikat ifşa oldu!

Nxivm-ceza-muhur
Nxivm-ceza-muhur

2017 yılında deşifre olan ve ABD’de yargılaması süren Sex Tarikatı ile ilgili nihai karar verildi. Nxivm isimli örgütün lideri 120 yıl ceza aldı.

Modern dünyada insanları köle gibi kullanan bir zihniyete sahip olan tarikat 2017 yılında bir araştırma sonucu keşfedildi ve deşifre edildi. Uygulamalarından yalnızca bazılarının yüzeysel olarak bilindiği tarikat ile ilgili bilinenler bile insanın tüylerini ürpertmeye yetiyor.

LİDERLERİNE PARA VE HAPİS CEZASI

60 yaşında olan ve tarikatın kurucu lideri konumunda olan Keith Raniere isimli şahıs neticelenen dava sonucu 120 yıl hapis cezasına ve 1 milyon 750 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

Daha önce birçok suçta kaydı bulunan ve ceza alan Raniere’nin, haraç alma, tehdit veya şantaj yoluyla menfaat temin etme, seks ticareti, çocuk pornografisi gibi çeşitli suçlardan sabıkası bulunuyor.

CEBREN CİNSEL EYLEMLER

1998 yılından bu yanan aktif olduğu öğrenilen tarikat New York eyaletinin Albany bölgesinde kuruldu. Değişik bir felsefeye sahip olan tarikat ele geçirdiği insanları yıllarca köle olarak kullandı ve cebren cinsel eylemler içerisine sürükledi.

BAZI KADINLARA MÜHÜR VURULUYOR

Tarikat liderinin kendisine bağlı kadınların vücudunun çeşitli yerlerine zorla mühür bastığı ve kendisiyle başta olmak üzere cinsel eylemlere zorladığı ifade ediliyor.

İÇLERİNDE ÜNLÜ İSİMLERDE BULUNUYOR

New York Times gazetesinin araştırmaları sonucunda deşifre olan tarikatın üyeleri hakkında başlatılan hukuki soruşturmaların ardından örgütün lider kadrosunun tamamı işlediği suçları itiraf etti. Suçunu itiraf etmeyen ve avukatları vesilesiyle masum olduğunu ve algıya kurban edildiğini iddia eden isim ise tarikat lideri Keith Raniere oldu.

Bunun yanı sıra Smallville dizisinde rol alan ünlü oyuncu Allison Mack’in tarikat üyesi olduğu ve hatta tarikat içerisinde kilit rol oynadığı iddia ediliyor.

twitter takipçi windows 10 satın al

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.