Süper lig maçlar maske ile oynanacak mı? Spor Bilgi Köşkü

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Süper lig maçlar maske ile oynanacak mı?

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bakanlar Kurulundan çıkan normalleşme kararları sonrası TFF ligleri başlatma kararı aldı. Peki süper lig maçlar maske ile oynanacak mı?

Pandemi ardından normalleşme süreci kararları içerisinde Süper Lig’in tekrar başlaması da yer alıyor. Herkesin merak ettiği soru ise Süper lig maçlar maske ile oynanacak konusu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir TFF’nin aldığı Süper ligin tekrar başlaması konusunda kararını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuda topu TFF’ye attı. Bütün sorumluluğun TFF’ye ait olduğunu ifade eden Koca, yaptığı konuşmalarda sık sık maske ve sosyal mesafenin gerekliliğine vurgu yapıyor. Bu durumda akla gelen en önemli konu ise süper lig maçlar maske ile oynanacak mı konusu.

SÜPER LİG 12 HAZİRAN’DA START ALIYOR

12 Haziran ila 14 Haziran arasında ilk maçların oynanmasının planlandığı Süper Lig’in bitiş tarihi 26 Temmuz olarak belirlendi.

TFF Başkanı ellerinde farklı senaryolarında olduğunu söyledi. Şimdilik alınan kararla süper lig, birinci, ikinci ve üçüncü ligler ile birlikte bölgesel amatör ligi maçları belirtilen tarihlerde start alacak.

Sağlık Bakanı Bilim Kurulu ile TFF arasında herhangi bir görüşmenin yapılmadığını söyledi. Geniş kitlelere hitap eden bir oyun olduğu için kararın TFF tarafından verilmesi gerektiğini söyleyen Koca, bu anlamda tüm sorumluluğu da TFF’nin üzerine attı. Federasyon’un sağlık kurulu olduğunun altını çizen Koca, özgür iradeleri ile bir karar aldıklarını ifade etti.

Şimdi ise akla gelen en önemli soru TFF Süper lig maçlar maske ile oynanacak şeklinde bir talimat verecek mi?

SÜPER LİG MAÇLAR MASKE İLE OYNANACAK MI?

Bu konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. Konunun tartışıldığı bir televizyon programında telefonla yayına katılan Dr. Gürkan Kubilay’a süper lig maçlar maske ile oynanacağı konusunda soru yöneltilince Kubilay sorulara gülerek yanıt verdi.

Kubilay, markaj ortadan kalkıyor mu sorusuna “markaj ortadan kalkarsa, kornerlerde dip dibe bulunulmazsa, gol sonrası sevinç olmazsa, yatarak ve kayarak müdahale olmazsa hatta futbolcular sosyal mesafe nedeniyle karşı sahaya geçmezse çok rahat futbol müsabakaları oynanabilir” ifadeleri ile cevap verdi.

SÜPER LİG MAÇLAR MASKE İLE OYNANACAK KONUSUNDA BAKAN KOCA…

Kubilay, Dr. Fahrettin Koca’nın dikkat çektiği iki kurala vurgu yaptı. Maske takmak ve sosyal mesafeyi korumak olan bu iki kural sonrası süper lig maçlar maske ile oynanacak mı sorusu hakkında açıklama bekleniyor.

Futbol maçlarında sosyal mesafenin nasıl korunacağı sorusu ayrıca insanların kafasında yer edinmeye devam ediyor. Ama tüm bunların gerçekleşebilmesi için Bilim Kurulu’nun ifadesi de önem arz ediyor. Eğer 1 Haziran ile 14 Haziran tarihleri arasında salgının kontrol altına alındığı yönde rapor verilmezse planlanan normalleşme süreci ertelenebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli