Tıp mensubu değilim, İsrail ile istihbari ilişkilerimiz devam ediyor

Sıradaki içerik:

YKS Başvuru 2020’de dikkat edilmesi gerekenler!

e
sv

Tıp mensubu değilim, İsrail ile istihbari ilişkilerimiz devam ediyor

avatar

Muharrir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

erdogan-tıp-mensubu-israil-istihbarat

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışı yöneltilen sorulara yanıtlar verdi. Aşı gündeminden, Yılbaşı yasaklarına kadar birçok konuya değinen Erdoğan, İsrail ile istihbari ilişkilerin devam ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı olacağını daha önce de belirttiğini hatırlatarak tıp mensubu olmadığı ifade etti. Bu konuda uzmanların, mütehassıs olanların açıklama yapması gerektiğine vurgu yaparak ilk etapta gelecek aşı doz sayısı ile ilgili bilgiler paylaştı.

SORUNUMUZ İSRAİL’İN TEPESİ İLE

İsrail ile daha iyi ilişki kurmak gerektiğinin altını çizen Erdoğan:

İsrail ile istihbari noktada münasebetlerimiz zaten kesilmiş değil, devam ediyor. Burada en tepe noktadaki kişilerle bazı sıkıntılar yaşıyoruz. İsrail’in Filistin topraklarına yönelik takındığı tavırları kabul etmemiz mümkün değil. Bu bizim İsrail ile ayrıştığımız noktadır. Yoksa gönlümüz arzu eder ki onlarla da münasebetlerimizi daha iyi bir noktaya taşıyalım.”

ifadelerini kullandı.

YILBAŞINDA KUTLAMA İZNİ YOK

Yılbaşında yapılacak kutlamalar ile ilgili sorulan soruya cevap veren Erdoğan, müsaade etmelerinin mümkün olmadığını kaydetti ve şu şekilde konuştu:

Bir defa bu tür partiler, otellerde olsun, villalarda, şurada, burada olsun yani bütün güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacaktır. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil. Yani istihbaratımız nerede bu tür şeylerin olduğunu görür, tespit ederse oralara gerekli operasyonu yapar. Çünkü bizim için insanımızın hayatı her şeyin ötesindedir. Bu tür şeylere de fırsat vermeye niyetimiz yok. Biz devletsek, devlet olarak bizim görevimiz nedir? İnsanımızın sağlığını, hayatını korumaktır. Onun için başta İçişleri Bakanlığımız olmak üzere, istihbaratımız her türlü tedbiri alarak bu işlerin üzerine gidecek. Bundan kimsenin endişesi olmasın.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli