Cumhurbaşkanlığı açıkladı: Bu alana erkekler giremeyecek!

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim ile nasıl yakınlaşabiliriz? #EvdeKal ama geride kalma!

e
sv

Cumhurbaşkanlığı açıkladı: Bu alana erkekler giremeyecek!

avatar

Muhakkik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

kadin-universitesi-kuruluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Japonya’da var olan kadınlara ait üniversitelerin incelenip Türkiye’de de kurulacağını haber vermesinin ardından çalışmalar başladı.

G20 Zirvesine katılmak üzerine 2019 yılında Japonya’ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan Mokugawa Kadın Üniversitesi’nde konuşmacı olarak katılmış ve kendisine bu üniversite tarafından fahri doktora unvanı verilmişti.

Bu tarzdaki eğitim kurumları ile ilgili değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu ile ilgilenmesi için Büyükelçiyi görevlendirmiş ve Türkiye’de de böyle bir eğitim kurumun açılması ile ilgili çalışma yapılması hakkında sinyal vermişti. Erdoğan konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Japonya’daki 800 üniversitenin 80’i kadın üniversitesi. Bu benim için çok anlamlı. Bizde böyle bir şey yok, olması halinde de neler olur o ayrı bir soru işareti. Japonya’daki 80 kadın üniversitesini, büyükelçime görev veriyorum, incelemek suretiyle ülkemde de bunun adımını inşallah atacağız

RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programına göre kadınlar için kurulacak olan “kadın üniversitesi” projesine yer verildi.

Programda yer alan önemli diğer bazı başlıklar ise şöyle:

– “Toplumsal problemlerin” çözümüne yönelik dini içerikli yayınlar toplumun daha geniş kesimlerine ulaştırılacak. Bunun için görsel ve basılı yayınların sayısı ve çeşitliliği artırılacak.

– Mevzuatta, “Aile ve dinî rehberlik vaizliği” tanımı yapılacak.

– Göç hizmetleri merkezinde kadın, genç ve çocuklara yönelik manevi destek bürosu kurularak, eğitim faaliyetleri ve sosyal etkinlikler düzenlenecek.

tiktok takipçi visio 2016 lisans
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli