Twitter Google ve Amazon gibi evden çalışma kararı aldı – Bilgi

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim ile nasıl yakınlaşabiliriz? #EvdeKal ama geride kalma!

e
sv

Twitter Google ve Amazon gibi evden çalışma kararı aldı

avatar

Muhakkik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

twitter-evden-calisma-karari-aldi

 

Tüm Dünyada neredeyse yayılmadığı Yer kalmayan Koronavirüs musibeti iş dünyasını etkilemeye devam ediyor. Google, Twitter gibi dev Sosyal Medya şirketleri evden çalışma kararı aldı. 

Virüsün bulaşıcılığının engellenmesi için toplu koşullar, iş yerlerinde ve okullarda tedbirler alınmaya devam ediyor. Kimi iş yeri toplumsal mübaşeret konusunda uyarılarda bulunanuktan sonra çalışmaya devam ediyor. İş dünyasının bir kısmı ise HomeOfis yöntemini kullanarak işçilerini evden çalıştırıyor. Bugün itibariyle Twitter ‘da bu uygulamaya geçti.

TWİTTER KORONAVİRÜS NEDENİYLE EVLERDEN YÖNETİLECEK

Koronavirüs tehlikesinin yayılması için gerekli 4 bin 900 çalışanına evden çalışma talimatı veren Twitter, Amazon ve Google‘dan sonra bu işlem gerçekleştiren üçüncü dev firma oldu. Evden çalışmanın zorunluluk hali olduğunu belirten Twitter , Toplumları desteklemek adına bunun sorumlulukları olduğunu ifade etti. Twitter, zaman olarak da benzeri görülmemiş bir süreç yaşandığını söyledi.

MAAŞLAR YATMAYA DEVAM EDECEK

Twitter, bu zorunluluğu personelinin aleyhinde kullanmadı. Daha önce de Amazon ve Google tedbir yöntemine çalışma çalışanlarını eve karantinaya karar vermişti. Kuzey Amerika’da 100 binden fazla Google çalışanı evlerinde oturacak. Amazon’da New York, Washington ve Kaliforniya’da yer alan ofisleri kapatarak çalışanlarına evden devam etme talimatı verdi.

NE OLMUŞTU?

Çin’de ortaya çıkan virüs nedeniyle ölüm oranlarının tüm dünyayı teyakkuza geçirdi. Toplu olarak bulunmama hakkında bazı okul tatil verirken birçok iş yeri de evden çalışma kararı almak zorunda kaldı.

Olaylar sonrası tüm dünyada bir panik havası oluştu. Çin’den sonra Ortadoğu’da yer alan İran’da bu virüsün görülmesi coğrafyada ciddi bir tedirginlik oluşturdu. İran’da virüsün yayılma sebebi olarak virüse karşı tedbir alınmaması olduğu düşünüldüğü için bölgede başta Türkiye olmak üzere tüm ülkeler sağlık seferberliği başlattı.

TÜRKİYE ERKEN TEDBİR ALDI

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın kontrolü altında ilaçlama çalışmaları yapıldı. İnsanlar afişler ve medya aracılığıyla bilgilendirildi. Karantina sayısının bir olduğu Türkiye’de virüsün geç girmesinin ve henüz bir salgına dönüşmemesinin sebebi önceden alınan tedbirler olarak biliniyor.

İTALYA VİRÜSÜ ENGELLEYEMEDİ

Koronavirüsün hızla yayıldığı ve hızla artan ölümlere sebep olduğu İtalya’da geç kalınmış tedbirler dolasıyla hayat durma noktasına geldi. Yayınladığı kararname ile tüm ülkeyi karantina altına aldığını duyuran İtalya’da Serie A maçları dahi bu durumdan etkilendi. Birçok maç seyircisiz oynanırken, Juventus’un bir futbolcusunun koronavirüse yakalanması durumu tüm maçların ertelenme ihtimalini göz önüne getirdi.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli