Vakıfbank’tan dev yardım! Milli Dayanışma’ya 50 milyon TL…

vakifbank-50-milyon-dolar
vakifbank-50-milyon-dolar

Koronavirüs’ün ekonomiye etkisinden sonra başlatılan Milli Dayanışma kampanyasına gelen yardımlar artıyor. Kampanyaya Vakıfbank’tan dev yardım geldi.

Birçok banka ve fonun kampanyaya bağış yapmasının ardından büyük kurum ve kuruluşlar da harekete geçti. Cumhurbaşkanı, Erdoğan, 7 ay boyunca alacağı maaş ödemesini kampanyaya hibe etti. Dış ülkelerden de destek gelen kampanyaya bugün dev miktarda yardım geldi.

Dünyada panik oluşturan Koronavirüs Pandemisi sonrası ülke ekonomileri ciddi anlamda harcama yapmak zorunda kaldı. Sıcak para akışındaki durgunluk sebebiyle nakit anlamda zorluklar yaşayan ülkeler kendi içerisinde uluslararası kredi kurumlarından kredi almak gibi birçok farklı hamlelerde bulundu. IMF daha önce koronavirüs ile mücadele eden ülkeler için kredi paketleri hazırladığını söylemişti. Türkiye 2013 yılından borcunun tamamını ödeyerek sona erdirdiği ekonomik bağımsızlığın ardından tekrar yüksek miktarda kredi almayı tercih etmedi.

BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASI

Türkiye ekonomik dengeyi bozan bu Pandemi’ye karşı #BizBizeYeteriz isimli bir kampanya başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan ve oldukça ilgi gören kampanyaya büyük miktarda yardımlar gelmeye devam ediyor.

VAKIFBANK’TAN DEV YARDIM GELDİ!

Bugün itibariyle Milli Dayanışma kampanyasına yapılan 50 milyon TL’lik bağış Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih tarafından duyuruldu. Vakıfbank’tan dev yardım gelmesiyle bağış rekoru da belli oldu. Hayırda yarışmanın ve insanlığa katkı sağlamanın özelliğine dikkat çeken Üstünsalih Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sürdürülen virüsle mücadelenin başarılı sonuçlanacağına inandıklarını söyledi. Vakıfbank’ın darda kalana el uzatmasının köklerinde yer alan özelliğinden geldiğini ifade eden Üstünsalih, çalışma arkadaşlarını kampanyaya destek olmaya davet etti.

Zor günlerde ülke içinde birbirine destek olma vurgusu yapan Üstünsalih, bu alanda hizmet eden kamu çalışanlarına teşekkür etti.

Bankacılık anlamında her zaman Türkiye’nin yanında olduklarını ifade eden Üstünsalih, devlet ve millet ile beraber olmaya devam edeceklerini vurguladı. Halkın darda kalmaması ve istihdam oranının korunması için her gün farklı mücadeleler koyduklarını ifade etti. Üstünsalih, Salgın konusunda da devleti yalnız bırakmayacaklarının altını çizdi.

Daha önce birçok ünlü isim kampanyaya bağış yaparak Mili Dayanışma’ya destek oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 ay boyunca alacağı maaşı kampanyaya bağışlarken birçok belediye başkanı da maaşlarının bir kısmını bağışlayarak destek oldular.

 

MUHTAÇ AİLELERE 1.000 TL YARDIM DAĞITIMI BUGÜN BAŞLIYOR

konya escort

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.