Whatsapp’ta artık ‘Yazıyor…’ bölümü görülmeyecek!

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitim ile nasıl yakınlaşabiliriz? #EvdeKal ama geride kalma!

e
sv

Whatsapp’ta artık ‘Yazıyor…’ bölümü görülmeyecek!

avatar

Muhakkik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta geçtiğimiz günlerde ‘Yazıyor’ ve Son görülme özelliklerinin kaldırılacağına yönelik iddialar gündeme gelmişti.

Sosyal mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta geçtiğimiz günlerde ‘Yazıyor’ ve Son görülme özelliklerinin kaldırılacağına yönelik iddialar gündeme gelmişti.

Birçok kullanıcı bu özelliklerini kaldırlmasını doğru bulmamış ve itiraz etmişti. Ancak bazı insanlar ise bu özelliklerin kaldırılmasına destek vermiş ve olumlu karşılamıştı.

Daha sonra gelen bilgiler doğrultusunda bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Whatsapp’ın bu özellikleri devre dışı bırakmasını söz konusu olmadığı, iddiaların ancak bir söylentiden ibaret olduğu ortaya çıktı. Tüm bu yaşananlar sonrası Whatsapp’ta yer alan ‘Yazıyor’ bölümünün mesaj atılan karşı tarafta görülmesini istemeyenler bu özelliği nasıl kapatabileceklerini araştırmaya başladı. Biz de sizler için Whatsapp ‘Yazıyor’ bölümünün karşı tarafa görünmemesi için yapmanız gerekenleri derledik.

1. Son görülme özelliğini kapatın

Öncelikle Whatsapp uygulamasını açıyoruz ve Hesap bölümüne geldikten sonra Gizlilik seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra eğer açıksa burada yer alan Son görülme özelliğini kapatıyoruz.

2. Okundu Bilgisi bölümünü kapatın

Daha sonra yine aynı şekilde Hesap seçeneğinden Gizlilik seçeneğine tıklıyoruz ve eğer açıksa Okundu Bilgisi bölümünü kapatıyoruz.

3. Son olarak Yazıyor özelliğini kapatın

Yukarıdaki tüm işlemleri yapmanıza rağmen hala Yazıyor seçeneği karşı tarafa görünüyorsa yapmanız gereken şey şu: Whatsapp uygulamasını açmadan önce telefonunuzun Uçak Modu özelliğini açın. Daha sonra Whatsapp’a girin ve dilediğiniz kimseye dilediğiniz kadar uzunlukta bir mesaj yazın ve gönderin.

Mesajı gönderdikten sonra Uçak Modu özelliğini açın. Bu şekilde yaptığınız takdirde mesaj attığınız kimseler sizin mesaj yazdığınızı görmeyecek ve anında gelen mesaj ile karşılaşacaklar.

Bonus: Mavi Tik yapmadan Whatsapp mesajını okuma

Eğer isterseniz size gelen mesajın okundu bilgisini karşı taraftan gizleyebilirsiniz. Bunu yapmak için uygulamanız gereken yöntem şu şekilde:

Whatsapp bildirimi geldiğinde yani mesaj geldiğini gördüğünüzde telefonunuzu Uçak Modu kullanımına geçirin. Daha sonra mesaja girip mesajı okuyun. Bu şekilde yaptığınızda sizin mesajı okuduğunuzdan karşı tarafın haberi olmayacaktır. Hatta hiç uçak modunu kapatmadan gelen mesaja cevap yazıp gönderebilir ve karşı tarafın yazdığınızı görmesini de engellemiş olursunuz.

liseli porno
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli