YKS 2020 Müfredatı nasıl olacak? 12. Sınıf Müfredatı ve konuları neler?

yks-2020-mufredat
yks-2020-mufredat

Koronavirüs nedeniyle lise ve ilkokullarda tebdir amaçlı alınan tatil kararı 30 Nisan’a kadar uzatıldı. Bu karardan sonra öğrenciler 2. Dönem boyunca müfredat üzerinden ders alamayacak. Bu doğrultuda YKS 2020 Müfredatı Konuları hangileri olacak? 12. Sınıf Müfredatı neler olacak detayları bilgikosku.com’da…

Uzaktan Eğitim kapsamında verilen eğitim müfredattan değil ve sınavlara dahil olmayacak. İlkokul ve liselerde online olarak dijital ortamlarda verilen derslerin müfredata dahil olmayışı 12. Sınıf YKS hazırlık öğrencilerinin kafasında soru işaretlerine yer açtı. öğrencilerin merak ettiği YKS 2020 Müfredatı nasıl olacak sorularına yanıt Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi.

YKS 2020 MÜFREDATI VE YKS SINAVININ ERTELENMESİ

Koronavirüs tehlikesinden Türkiye’nin de nasibini almasının ardından tüm plan ve işleyiş ileri bir tarihe ertelendi. Daha önce ÖSYM Sınav Takvimi’nde yer alan 9 sınavın ileri tarihe ertelenmesi ve YKS Tarihi’nin ertelenmemesi konusu gündeme geldi. YKS’de yer alan bazı konuların müfredattan çıkarılması ya da YSK sınavının ertelenmesi seçenekleri konuşulurken iki seçenekte aynı anda meydana geldi. YKS Sınavı 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek ve zorunluluk sonucu işlenemeyen dersler müfredattan çıkarılacak.

ZİYA SELÇUK YKS 2020 MÜFREDATI AÇIKLAMASI

Konu ile alakalı olarak öğrencilere tedirgin olmamaları ve rahat olmalarını Twitter üzerinden bildiren eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilgili kurumlarla müfredat konusu hakkında koordineli bir çalışma yürüttüklerini söyledi. ÖSYM ve YÖK Kurumlarıyla Millî Eğitim Bakanlığı’nın konu üzerinde birlikte çalışma yürüttüklerini ifade eden Ziya Selçuk, öğrencilerin YKS 2020 Sınavı’nda sorumlu olacakları konuları açıkladı.

9, 10, 11 MÜFREDATLARI VE 12. SINIF’IN İLK DÖNEMİ

Yaşanan virüs tehlikesi nedeniyle 2. Dönem eğitimini tamamlayamayan 12. Sınıf öğrencileri YKS sınavında bu konulardan sorumlu olmayacak. Bakan Selçuk, YKS 2020 Sınavında sorumlu olunacak konuların 9, 10, 11 ve 12. Sınıf’ın ilk dönem müfredatlarında işlenen konular olduğunu söyledi.

YKS 2020’DE ÇIKARILAN KONULAR NELER?

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ÖSYM’ye 2020 YKS Sınavı hazırlanırken dikkate alınması gereken konular kapsamında YSK 2020 Müfredatı içeren raporu gönderdi. Bu kapsamda 2020 YKS Sınavı’nda 12. Sınıf’ın 2. Döneminin içerdiği konular yer almayacak.

TÜREV, İNTEGRAL VE LİMİT YKS 2020 MÜFREDATI İÇERİSİNDE YOK

12. Sınıf 2. Dönem Matematik müfredatında yer alan Türev, İntegral ve Limit gibi konular YKS 2020 Matematik Sınavında yer almayacak. Birçok öğrenciyi sevindiren bu habere itiraz eden öğrenciler de oldu. Rakiplerine standart sapma ile fark atmayı planlayan birçok öğrenci uzun zamandır süregelen çalışmalarının aksaklığa uğraması ve rakiplerini geçme planlarının suya düşmesine oldukça üzüldü.

niğde escort bayan

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.